'yuh artık' dedirten belediye borcu

ankara kusu
şanlıurfa eyyübiye belediye başkanı mehmet ekinci, ak parti genel merkezi tarafından yeniden aday yapılmamış, yerine mehmet kuş aday gösterilerek rekor oyla ilçe belediyesi yeniden ak parti'de kalmıştı.

ilk meclis oturumunu yöneten yeni başkan, belediyenin geçmiş borcunun 116 milyon lira olduğunu söyledi.

eski başkan ise son oturumunda belediye borcunu 45 bin dolaylarında açıklamıştı.

gerçeğin ortaya çıkmasının ardından kentte ciddi rahatsızlıklar oluşmuş.

yeniden aday gösterilmeyen başkanların geride borç yığını bırakması vicdanları derinden etkiliyor. içişleri bakanlığının konuya duyarsız kalacağını düşünmüyorum. araştırma yapılması şart.
1
biber
Yazık çok yazık.. Ülke ne durumda iken birde şu tarz şeylerin açığa çıkması.. pess artık

Nerde kaldı belediye işi gönül işi ?
Olmuş belediye işi borç işi
thompson
yuh denilecek bir şey yok bütün belediyeler borca batmış. iç işleri bakanlığı da hiçbir şey yapmaz ne de olsa ikisi de akp'li.

akp'li birisi yolsuzluk yapmıssa yargılanmaz bu ülkede. bunu çok iyi biliyorlar. o yüzden bu kadar rahat tüm akp yöneticileri. o kadar pişkinler ki antalya belediyesi'nin akp'li eski başkanı menderes türel belediyenin borcundan 4 5 milyar lira diye bahsediyor. inanabiliyor musunuz adam 1 milyar lirayı yuvarlıyor. eski parayla söyliyim adam 4 katrilyon ile 5 katrilyon arasında hiç fark yokmuş gibi konuşuyor. o kadar yüzsüz.

gelelim akp'li yönetici neden yargılanmaza. akp döneminde yargı tamamen siyasallaştığı için kimin yargılandığı değil kimden olanın yargılandığı önemli. o yüzden akp'li yargılanmaz, yargılanırsa parti imajına zarar verir, halkta kötü intiba oluşturur ve neticede oy kaybına yol açar.
yamtar
sen misin beni yeniden aday göstermeyen? al sana borç! demiş resmen. tabii babasının parasını kullanıyor sonuçta, neden yapmasın ki. belediye onun tapulu malı. yazıklar olsun. bunlar eğitilmezdir.
snrygt1985
Yakında tüm belediyelerin açıklayacağı zararların başlangıcı! Birde İstanbul'u düşünüyorum gözlerim kapalı sanırım akpkk bunların görülmemesi için bu kadar çok çamura yatıyor! Ayrıca belirtmekte fayda var ki açılım ihanetinde İstanbul belediyesinin arka bahçesi olan Fatih belediyesinin yardım kolileri dağlarda lağım farelerinin inlerinde çıkmıştı! Hatta bir haber vardı ortadan kaldırıld! Bu konuda halk cahil olunca dini satmak kolay oluyor! Bir dip notta Esenyurt'u kaybedersen Mekke'yi Kudusü kaybederiz diyen zata sen Kudusü mavi marmara'da Mekkeyi 'de araplara çoktan kaybettin bırakın bu dini satma projenizi be kardeşim! Ilımlı islam diye kiliseleri besmeleyle açtınız! Neyse konu dağılmasın umarım çalanın boğazından kanla çıkar bu yedikleri!
mentalist
bir kere mali disiplin şart. sayıştay diye bir kurum var, yeri geldi mi kurumlardan bir top kağıdın hesabını sorar. incelesin bütün belediyeleri. sadece belediyeleri de değil, kamu namına harcama yapan/yapılan nere ve ne varsa hepsi incelensin.
kimin de cebine buralardan haksız para girmişse söke söke gerekirse böbreği sökülüp satılmak suretiyle tahsil edilsin. o zaman hırsızlık da biter savurganlık ve israf da. şeffaflığı da biz değil seçilenler veya makamlara gelenler kendileri talep eder.
önemli olan, kanunların herkesten üstün olması, herkese eşit uygulanması ve denetim.
funny
Adana buyuksehirde belediyesinin borcunun da 4 milyar lira olduğunu söyledi Zeydan Karalar teslim alırken. Ne kadar da çalışmış öyle Sözlü
alakazam
Bunlar sadece belediyelerin değiştiği zaman gün yüzüne çıkan borçları.
Birde ülke yönetimi değişince görsek durum nedir elimiz de ne kalmış biz nerdeyiz burası neresi ..
lonelyeagle
Ankara patliyor ankara 1 haftaya yeryerinden oynar diye tahmin ediyorum...Belediyelerin borcunu az gosterip,belediyenin firmalarinda gorunuyor borclar....kus buraya Urfanin Borcunu yazmis Ankara nin borcunu duyunca nasil yorum yapacak acaba....
bosluk
Mali tablo bekediye internet sitelerinde yer almalı gelir gider şeffaf bir şekilde halka gösterilmeli halk gerektiğinde hop bu ne harcama dur diyebilmeli isteywn belediye internet sitesinden geliri ve paranın nerelere harcandığını görebilmeli.
Sayıştay raporları yetersiz ve daha raporlara binaen hesap sorulduğunu görmedik