confessions

nick

Çiçeği burnunda

  1. toplam giri 152
  2. takipçi 2
  3. puan 953

ysk'nın kararı türkiye'yi nasıl etkiler

nick
istanbul seçimleri iptal edilirse, bazı gelişmiş batılı ülkelerden ticari ambargolar yiyebiliriz. bunun sonucunda da çok kötü bir dönemden geçen türkiye ekonomisi, daha da kötüsünü yaşayabilir, halk çok daha kötü duruma gelebilir. en nihayetinde de olaylar istanbul seçimlerinin yenilenmesiyle birlikte erken seçim ve bir takım değişimler ile sonuçlanabilir.
1

tarım ve orman bakanı pakdemirli

nick
memleket bugün bu kadar sebze sıkıntısı çekiyorsa, pazarlardaki pahalılıktan yakınıyorsa ve bu işlerle meşgul olması gereken bakan bunu önleyemiyorsa, o bakanın işi nedir? demek ki laf olsun diye kabineye konulan, tıpkı bir önceki tarım bakanı gibi hevesini aldıktan sonra değiştirilecek olan isimlerden sadece birisidir.

türkiye-ermenistan ilişkileri

nick
azerbaycan belirleyici etmendir. azerbaycan türklerinin hakları gözetilmelidir, buna göre karar verilmelidir. azerbaycan ve türkiye arasındaki ilişkiler bir başka iki devlet arasındaki ilişkiye benzemez, bu kadar hafife alınacak bir durum değildir, ciddi ciddi ortada bir kardeşlik söz konusudur.
elbette ki bazı ermeni siyasetçiler, her fırsatta türkiye cumhuriyetini ve türk milletini hedef alıcı, karalayıcı cümleler kuracaksa hiç gerek yok, ilişkiler bu seyirde devam edebilir. nitekim ermenistanın çevresindeki ülkelerden birisi biziz, diğerleri ise ilişkilerimizin çok iyi olduğu ülkeler.

başkanlık sisteminin ülkeyi krize sokması

nick
ülkeyi krize sokan başkanlık sistemi mi? hayır.
başkanlık sistemi zaten türkiyenin ihtiyaç duyduğu bir sistem de değildi, hâlâ da değil. hele ki türk tipi başkanlık sistemi? denetlemesi yapılmayan, şeffaflığı hiç olmayan bir sistem ne yazık ki.
avrupaya bu kadar yakın olan ve avrupa birliğine bağımlı bir ülkenin ihtiyaç duyacağı tek sistem "şuan için" güçlendirilmiş demokrasidir. bu da elbette ki başkanlık sistemiyle olabilecek bir şey değildir.

idamın halen gelmemesi

nick
bizde hukuk sistemi bu kadar sıkıntılıyken, aman ha gelmesin. yakın zamanda da hukuğumuzdaki bu sıkıntılar giderilecek gibi gözükmüyor.
ayrıca zaten apo iti yakalandığında idam vardı, neden idam edilmedi? bunun gibi birisi idam edilmeyecekse hangi günahsızlar edilecek? o dönemdeki hükümetin başındakilerin birisinin de "milliyetçi" hareket partisi başkanı devlet bahçeli olduğunu da hatırlatayım.

fatih portakal'ın rekor reytinglere ulaşma sebepleri

nick
sebebi büyük kanallar içerisinde sadece fox'un iktidar yanlısı bir politika izlememesidir. bu da medyada muhalif seçmenler için pek bir alternatifin kalmaması demektir.
bunlara ek bir de fatih portakal'ın iktidara muhalif bir tutum sergilemesi, eleştiriden kendisini sakınmaması, muhalif izleyici kendisine çekmiştir.
düşünün: iktidar destekçilerine bir sürü kanal hitap ediyor, ki fox da bunlara dahil, muhalif olanlara ise büyük kanallardan sadece fox.

mhp ve iyi parti'nin birleşmesi

nick
bugünkü resmi ideolojilerine göre tek benzerlikleri "türk milliyetçiliği". onun dışında iyi parti liberal, özgür bir yaşamı savunup, sivil örgütleşmeyi ve türk-islam sentezini onaylamıyor; mhp ise muhafazakar bir tutumla beraber, türk-islam sentezini savunan, sivil örgütleşmenin yoğun olduğu bir parti.
fakat siyaset bu, nereden nereye gelen bir devlet bahçeli görüyoruz. yarının türkiyesinde olamayacak bir şey değil.

kürtçenin ikinci anadil olarak kabulü

nick
ülkenin kurucu normlarına uygun bir reform olmazdı. zaten şuanki durumda ne iktidarın ne de muhalefetin isteyeceği bir şey değil.
ayrıca mustafa kemal atatürk'ün ülkeyi kurarken ısrarla vurguladığı "bütünlük" ve "türklük" şuuru da ülkenin olmazsa olmazlarıdır. bu değerler bizi birleştiren değerlerdir ve öyle de olmaya devam etmelidir. en azından ülkenin kurucusu ve kurtarıcımız atatürk'ün bu fikirlerine saygı duyulmalı ve ona göre hareket edilmelidir.

beşiktaş

nick
Yağmurlu bir günde görmüştüm seni
Üstünde çubuklu formalar vardı
Bir anda vuruldum aşık oldum ben
Hayatın anlamı siyah beyazdı

Ölümle yaşamı ayıran çizgi
Siyahla beyazı ayıramaz ki
Her yolun sonunda ölüm olsa da
Sevenleri kimse ayıramaz ki

yeniden refah partisinin ilk seçimde iktidar olması

nick
aslında sağa çok fazla alternatif var, muhtemelen rte faktörü yüzünden akp'nin oyları pek etkilenmiyor. bir kırılma noktası olacaksa ahmet davutoğlu ve ekibinin kuracağı partiyle olur bu kırılma.
yeniden refaha gelince, akp'nin kukla partisi olacağına şüphe yok, zaten attıkları adımlar da tam olarak bunu gösteriyor. fazla oy alamazlar.
0 /