confessions

marstyson

Çiçeği burnunda

  1. toplam giri 107
  2. takipçi 4
  3. puan 625

telefonlarda ötv'nin yüzde elliye çıkartılması

marstyson
Ben bu zammı desteklemem ama artık milletin de bu saçma özentilikten vazgeçmesi lazım . Böyle salaklık bizim gibi gelişmemiş ülkelerde oluyor demek ki . En yakın arkadaşım , daha geçen sene babası vefat etmiş , annesinden günlük 5-10 lira harçlık almasına rağmen iphone 8 aldı . 5000 den fazla para verdi . Hala ödüyormuş . Ey salak kardeşim, sırf birilerine hava atmak için böyle enayilik yaparsan inşallah o telefon 10bin lira olur . Bu zamana kadar hiçbir telefonumu taksitle almadım . Üç telefonumu da 2şer sene aralıkla , biriktirdiğim parayla aldım. Ne krediye bulaştım ne diğer borçlara . Yoksa elinde paran, alma kardeşim alma .

islam ülkelerinin geri kalma sebepleri

marstyson
Bunu “ islam ülkeleri “ olarak özelleştirenler yine en büyük cahilliğini ortaya koyuyor.
Allah Kuran'da “ oku “ diye emretmiş . Bunu uygulamayanlar ha müslüman ha hristiyan ha budist . Olay halkın cehaleti ile alakalı . venezuella , arjantin , Brezilya ülkelerinin de islam bu ülkesi olması lazımdı o zaman . İslam ülkeleri diye kastedilen körfez ülkeleri ya da ortadoğu ülkeleri bu sıkıntıların tamamını coğrafi konumundan dolayı çekiyor . Ellerinde hazır kaynak olmasaydı , petrolün üstüne kurulmasaydı tüm ülke ekonomisi, ne halk cahil olurdu ne de o cahil halkın sectiği yağmacı yöneticiler

kim ne derse desin

marstyson
ülke elden gidiyeah . ve kimse anlık dertlerinden dolayı bunu düşünmüyor . dolar 5,95 oldu . soğan patates doları da solladı . çok sıkıntılı bir durumdayız . eğer iran petrolü üzerinden yapılan yaptırımlar ve s400 olayı gerçekleşirse hem yüksek kur hem yüksek enflasyon hem de açlıkla boğuşacağız .

asgari ücretin olması gereken seviye

marstyson
ben tek kişi için ocak ayında 2020 liranın yeterli olabileceğini düşünüyordum . dediğim gibi tek kişinin ama. tabi böyle bir durum da pek olası değil . ayrıca nisan ayının sonuna geldiğimiz şu günlerde bu ücret tek kişi için de yeterli olmuyacak gibi görünüyor . mayıstan itibaren 3 kişilik bir asgari ücretlinin maaşı ise 3000 lira olmalı . tabi bu da mümkün değil .
0 /