confessions

kelamikalem

Taze yazar

  1. toplam giri 30
  2. takipçi 3
  3. puan 164

teheccüd

kelamikalem
﴾1﴿ Ey örtüsüne bürünen!
﴾2-4﴿ Geceleyin -birazı dışında- namaza kalk! Gecenin yarısında bu vakti biraz öne veya biraz ileri de alabilirsin. Kur'an'ı tane tane, hakkını vererek oku. (müzzemmil suresi 1-4)

sebze fiyatlari

kelamikalem
piyasa oluşturan kişilerin varmak istediği nokta.. ve bundan keyif aldıklarını düşünüyorum. 1,5 tl den sattıkları soğanı şimdi 3 tl ye verseler bedava gibi kapış gider.. piyasa şartlarını çabuk kanıksıyoruz millet olarak..

talha hakan alp

kelamikalem
sevdiğimiz bir abimiz ve hocamızdır. muhabbeti hoş, bilgisi derin, ufku geniştir. yeni fikirleri ile büründüğü şahsiyeti eskiden mensubiyeti bulunduğu camia ve öğrencileri tarafından esefle karşılanmaktadır. kendisine buradan teessüf ediyorum..

ishal

kelamikalem
kelime itibarıyla "sehl, suhulet" köklerinden kolaylık anlamındadır. bir arınma ve iç temizliğidir. ancak bu gibi durumlara maruz kalındığında tuvalete hızlı ve sorunsuz ulaşılabilecek bir konumda olmak gerekir. kalabalık yerlerde, toplantılarda, uzun yolculuklarda kabusa dönüşebilir. tekrar normale dönmek için herkesin bir tavsiyesi bulunur, değerlendirilmelidir...

imamların aldıkları her kuruşun haram olduğu iddiası

kelamikalem
İmamlar bu sistemin lağvettiği meşihat ve şeyhulislamlık makamı yerine tesis edilen ve toplumun dini işlerin idamesi için kurulan Diyanet İşleri Başkanlığının atadığı Devlet memurlarıdır.. Her platformda aldıkları maaşı çeşitli kurgu ve sözüm ona mantıksal açıklamalarla haksız bulanlara dert olmaktadır. En basit açıklamayla İmamlar, görevli bulundukları camilerin 7/24 bekçileri ve resmi sorumlularıdır. Ve her an nöbettedir. Namaz saatlerinde çalışıyor olduklarını söylemek en hafif tabirle hadsizliktir. Zaten aldıkları maaşı, kıldırdıkları namaz için aldıklarını söylemek cahilliktir..
0 /