confessions

jose mustinho

Havayı kokluyor

  1. toplam giri 319
  2. takipçi 21
  3. puan 2690

yazarların vedası

jose mustinho
sanırım olmayacak baya sabrettim ama buranın kalitesi yükselmeyecek. site yöneticileri iyi niyetli olabilir ama burası sözlük formatını hatta türkçeyi bile bilmeyen cahillerin provokasyon kovaladığı, reis sevdalıları facebook sayfasının sözlük versiyonu olarak kalacak. şimdiye kadar buralarda kaliteli paylaşım yapan herkese teşekkür ediyorum. ben kaçtım kalın sağlıcakla.
3

bu ülkede karar vericiler gaflet dalalet hatta hıyanet içerisinde olabilirler

jose mustinho
ekrem imamoğlu'nun tarihe geçecek yürüyüşünün başlangıcı olan konuşmasındaki en can alıcı cümledir. en önemli açıklamaları: ''aynı sandık kurullarıyla referandum ve genel seçimlerde yapıldı. o zaman referandum da şaibelidir, cumhurbaşkanlığı seçimleri de. Bu ülkede karar vericiler, gaflet, dalalet, hatta hıyanet içerisinde olabilirler. biz asla vazgeçmeyeceğiz. Biz 82 milyon insan olarak bir avuç insana değerlerimizi yok ettirmeyeceğiz. beni neden istemediler size söyleyeyim ben tek adama hizmet yok, cemaatlere, vakıflara, tarikatlara yatırım yok dedim. bunu hazmedemediler. ben ailemden helallik alıp yolla çıktım. ysk'daki haince kararı alanlara sesleniyorum. verdiğim mesajlarla onların bile çocuklarının torunlarının hayatlarını kurtaracağım.'' yolun yolumuzdur başkan. vazgeçmiyoruz.

başakşehir katarlılara satılacak iddiası

jose mustinho
böyle ölü bir yatırımı ancak katarlılara satabilirler zaten. belediyeden musluk kesildi eğer bu senede şampiyon olamazlarsa ortada kalacaklar. zaten futbolcuların çoğu yaşlı para edecek visca, mert günok ve irfan can dışında futbolcu yok. bir an önce şampiyon olup şampiyonlar ligine gidelim, araplara takımı pazarlayalım diye yaşlı oyunculara istanbullunun parasını harcadılar. satılacak oyuncuların ya da kulübün satışının gelirini ibb haczetmeli. ekrem imamoğlu ve cesur savcılar bu işe el atmalı.

kılıçdaroğlu'na saldıran osman sarıgün'ün ifadesi

jose mustinho
iddia edildiği gibi şehit yakını olmadığını şehit haberini sosyal medyadan duyup cenazeye geldiğini söylemiştir. günlerdir acılı şehit dayısı diye yalan atanlar tabi ki yine utanmayacaklar. televizyondaki haberlerden gaza gelip yumruk attığını söylemiş. ifadesinde dikkat çeken bir detay da kılıçdaroğlu'nun korumaları kendisini uzaklaştırmaya çalışırken arkasından birinin yaklaşıp ne duruyorsun onlar vuruyor diyerek azmettirdiğini söylemiş. sonrasında o kişiyi görememiş. yani orada provokatörlerin olduğu açık. provokasyon yok diyerek olayın üstünü kapamaya çalışan, ülkenin asayişinden sorumlu (!) süleyman soylu'ya duyrulur. kaynak: https://www.birgun.net/haber-detay/kilicdarogluna-saldiran-osman-sarigunun-ifadesi-ortaya-cikti.html

osman sarıgün

jose mustinho
bir parti lideri o partiye oy veren herkesi temsil eder. o yüzden ona atılan yumruk o partinin bütün seçmenlerine atılmıştır. hem de bunun normal bir saldırıdan farklı olarak örgütlü ve planlı bir eylem olması, terör saldırısı kategorisine sokar. o yüzden cezası ağır ve caydırıcı olmalıdır.

türkiye'de zengin olmadan siyaset yapmak

jose mustinho
üzerinde konuşulmaya değer güzel bir konu. bence zor ama imkansız değil. erdoğan aslında siyasete başladığında zengin biri değildi, sonradan zenginleşti. servetim bir yüzüktür benzeri bir açıklaması var diye hatırlıyorum. bağlantılarını bilemem tabi. o zamanlar devran döndüğünde siyasal islamın iktidara geleceği belliydi çünkü mağdur olan düzeni değiştirir. tarihte hep böyle olmuştur. 28 şubatta mağdur olanlar muhafazakarlardı ve o kesimin güçlü sesi olarak erdoğan iktidara geldi. şuan ise mağduriyetten mağruriyete geçiş yaptığını herkes görüyor. 24 haziran'da rakibine gariban diye seslenmişti. muharrem ince öğretmenlikten milletvekilliğine, oradan da cumhurbaşkanlığı adaylığına giden süreçle zengin olmadan da siyaset yapılabileceğinin örneği. aslında sana bana göre yine zengin tabi ki vekil maaşları yüksek olunca siyasi kariyeri olanlar zenginleşiyor sonuçta. örnek sadece siyasete başlangıç olarak. şimdi ise devran döndüğü zaman neler olacağı çok açık. bu dönemin mağdurları, üniversite mezunu işsiz gençler. okuyacağı liseyi bile seçemeyen, her tarafa imam hatip açıldığı için evine en yakın okul olan imam hatipte okumak durumunda kalan, istediği eğitimi alamayan gençler. bunlar arasından geleceğin cumhurbaşkanları, geleceğin bakanlar kurulu çıkacak devran döndüğünde. uzun bir yazı oldu ama konu güzel napalım :)
5

ahlak'ın kökeni

jose mustinho
ben mutlak bir ahlaka değil üzerinde uzun süre düşünülerek oluşturulan ahlak sistemine inanıyorum. sen mutlak ahlaka inanabilirsin saygı duyarım ama dindar olmayanlar ahlaklı olabilir mi sorusu bile saygısızca. dünyanın daha güzel bir yer olması hepimizi olumlu etkiler, bunun için herkes üstüne düşen vazifeyi yapmalı, kendisi için istemediğini başkasına da yapmamalı. ben empatiye, farklı düşüncedeki insanların birlikte huzur içinde yaşayabileceğine, iyiliğin bulaşıcı olduğuna inanıyorum. ahlakın kökeninin de bunlar olduğunu düşünüyorum.
2

süleyman soylu'nun hdp'yi övdüğü video

jose mustinho
zamanında fetonun kanalında mhp'ye yeni türkiye'de yer yok, hdp meclise girmeli diye açıklama yapan şahıs şimdi milliyetçi rolü yapıp insanları provoke ediyor. chpliler şehit cenazesine alınmamalı diye yaptığı açıklama ile yarattığı nefret ortamı bugün ana muhalefet liderine saldırılmasına sebep oldu. zaten içişleri bakanı olarak bu saldırıyı engelleyemediği için istifa etmelidir. yeni türkiye'de kendisine yer yok.
1

abdullah gül'ün kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyı kınaması

jose mustinho
11. cumhurbaşkanı attığı tweet ile saldırıyı kınadı. 12. cumhurbaşkanı henüz internete giremedi herhalde. ''Siyaset diline hakim olan nefret söyleminin tehlikesi umarım artık farkedilir.'' cümlesiyle de güzel bir gönderme yaptı. başlığı açmamın sebebi bu trenden inenler binemez bir daha diye zırlayacak trolleri görmek :) https://twitter.com/cbabdullahgul/status/1120036505781714949
0 /