confessions

bagatur

Taze yazar

  1. toplam giri 56
  2. takipçi 2
  3. puan 293

24 nisan 2019 ülkü ocakları genel başkanı açıklaması

bagatur
yüzüne bakılmayan, sadece gerektiği anda el altında bulunulması istenen bir partinin ilgi odagı olmasının verdiği heyecanın dışa vurumudur.
gün geçmiyorki devlet bahçelinin bir açıklamasıyla,ülkü ocaklarının deklarasyonuyla,iki kelimeyi bir araya getirip cümle kurmaktan aciz bir mhp genel başkan yardımcısının basın toplantısıyla,oda olmadı söylenecek birşey bulunamazsa cemal enginyurtun ulumasıyla güne uyanmayalım.

durum öyle bir hal aldıki
akp varken mhp ye ,
devlet bahçeli varken, rte nin basın sözcüsü ibrahim kalına,
ülkü ocakları varken, akp gençlik kollarına,
akp mhp varken seçime demokrasiye ne gerek var.

mhp lagım medyasının kullan at partisidir.

küçükçekmece'de 5 yaşındaki çocuğa tecavüz olayı

bagatur
alemleri var eden,yeri gögü en ince ayrıntısa kadar düşünen,kusursuz insan yaratan allahın 5 yasındaki bir kız cocugunu koruyamama muhafaza edememe durumudur.
sen kalk dagın girişine örümcek agı kus yuvası yapıp 2 arkadası koru, 5 yaşındaki sabi sübyanı koruma..
ağmı bitti yoksa teknoloji ilerledi mucizeler devrimi kapandı
ek olarak böyle sapık serefsizler için idam şart

selahaddin eyyubi

bagatur
avrupalıların ve kürtlerin pek kutsadığı lider..
öncelikle kürtlere gelelim
selahaddin eyyubinin kürt oldugunu iddia ederler. bir kürt düşününki kardeşlerinin adı turansah,tugtigin ve böri olsun.

mezopotamya milliyetçilerini direkt çürüttükten sonra selahaddin eyyubiyi kutsayan haçlı zihniyetine gelelim.

70 yıl sonra selahaddin eyyubi kudusü düşürmüştür ama savasarak degil kusatıp aç bırakarak tek bir hristiyanada dokunmamıştır,fidye karşılıgı tüm esirleri serbest bırakırken fidye parası verecek olamayanların kurtuluş parasını kendi cebinden vermiştirki, tüm müslüman savaçılar 70 sene öncesinde kedisine köpegine son ferdine kadar öldürülen müslüman ve musevilerin öcünü almayı beklemektedir.

avrupalılar size birini övüyorsa dikkat edin, katolikler övüyorsa iki kere dikkat edin.

genel hatlarıyla zamanın tarihçilerini,vukayisnamelerini,seyyahlarını okudugumda ortaya cıkan sonuç bambaşkadır.
zamanın bölgede racon kesebilen tek müslüman hakimi nurettin zengi olup türk kökenlidir.selahhiddin kendisinden aşırı çekinmekte mümkün mertebe uzak durmaya çalışmaktadır. selahaddin iyi bir komutanda degildir montgisard muharebesinde 30.000 kişilik ordusu ,6000 kişilik frank ordusunun karşısında tek bir kılıç sallamadan,tek bir ok atmadan dagılmıştır.
selahaddin zamanın sartlarında arkadan vitrine ittirilen, vizyona sunulan kukla hükümdardan başkası degildir

mevlana celaleddini rumi

bagatur
resmi tarih ve tarihçiliğin haricinde mevlana için söyleyeceklerim zatı şahaneleri, farisi yani irani değil kesinlikle türk kökenlidir ki kendiside ana ve baba dilinin türkçe olduğunu mesnevisinde belirtmiştir.
yazım dilinde tüm horasan ,anadolu zamane tarihçi ve filozofları gibi farsça kullanmış günlük dilinde türkçeyi tercih etmiştir.

kendisine isnat edilen moğol ajanlığı ifitradan ibaret olmakla beraber, moğolların allah tarafından dinden sapan,dinin gerekliliğini,zahiri yüzünü yerine getirmeyen müslümanlara bela olarak gönderildigini kabul etmektedir. pişmeyen hamurdan ekmek olmaz mantıgıyla hareket edip nekadar çok bela okadar dine sarılış mantıgıyla hareket etmiştir.
zamanın anadolu türkmen dervişleri hoca bektaş veli ,nasireddin hoca türkmen ayaklanmalarını organize ederken, mevlana kendilerini tekfir edip dinden çıkmak allahın emirlerine,kadere karşı gelmekle suçlamıştır.

dahada ileri giderek moğol istilasına direnirken öldürülen oglu alaeddin çelebinin cenaze namazına bile katılmamıştır.

mesnevinin bazı bölümlerinde porno hikayeler,oğlancılık ,zoofili mevcuttur.

meseneviyi okuyanlar iyi bilecektirki çogu bölümde türkleri özellikle oguzları barbar ve zalim olarak ifade eder.

mesnevinin ön sözü '' hakikate ulaşma,yakın sırları açma hususunda din temellerinin, temellerinin temelidir'' ile başlamaktadır ki kendini ne ve kimin yerine koyduğu açıktır.

mevlevi dervişlerinin semah ayinlerindeki hareketi allahtan alıp kula vermekle tarifi edilirki kimsede sormamıştır sen kim oluyorsunki allah'tan alıp kula veresin..ki islam dinine göre allahla kul arasına kimse giremez.

gene mevlanaya göre mesnevi kuranı kerimi anlamaya yarayan en önemli kitaptırki mesnevi direkt alemlerin rabbinden inmedir

mevlana celaleddini rumi

bagatur
Mevlâna 30 Eylül 1207 yılında bugün Afganistan sınırları içerisinde yer alan Horasan Ülkesi'nin Belh şehrinde doğmuştur. Mevlâna'nın babası Belh Şehrinin ileri gelenlerinden olup, sağlığında “Bilginlerin Sultânı” ünvanını almış olan Hüseyin Hatibî oğlu Bahâeddin Veled'tir. Annesi ise Belh Emiri Rükneddin'in kızı Mümine Hatun'dur. Sultânü'I-Ulemâ Bahaeddin Veled, bazı siyasi olaylar ve yaklaşmakta olan Moğol istilası nedeniyle Belh'den ayrılmak zorunda kalmıştır. Sultânü'I-Ulemâ 1212 veya 1213 yılllarında aile fertleri ve yakın dostları ile birlikte Belh'den ayrıldı. mevlana dervislerSultânü'I-Ulemâ'nın ilk durağı Nişâbur olmuştur. Nişâbur şehrinde tanınmış mutasavvıf Ferîdüddin Attar ile de karşılaştılar. Mevlâna burada küçük yaşına rağmen Ferîdüddin Attar'ın ilgisini çekmiş ve takdirlerini kazanmıştır. Sultânü'I Ulemâ Nişabur'dan Bağdat'a ve daha sonra Kûfe yolu ile Kâ'be'ye hareket etti. Hac farîzasını yerine getirdikten sonra, dönüşte Şam'a uğradı. Şam'dan sonra Malatya, Erzincan, Sivas, Kayseri, Niğde yolu ile Lârende'ye (Karaman) geldiler. Karaman'da Subaşı Emir Mûsâ'nın yaptırdıkları medreseye yerleştiler.

1222 yılında Karaman'a gelen Sultânü'/-Ulemâ ve ailesi burada 7 yıl kaldılar. Mevlâna 1225 yılında Şerefeddin Lala'nın kızı Gevher Hatun ile Karaman'da evlendi. Bu evlilikten Mevlâna'nın Sultan Veled ve Alâeddin Çelebi adlı iki oğlu oldu. Yıllar sonra Gevher Hatun'u kaybeden Mevlâna bir çocuklu dul olan Kerrâ Hatun ile ikinci evliliğini yaptı. Mevlâna'nın bu evlilikten de Muzaffereddin ve Emir Âlim Çelebi adlı iki oğlu ile Melike Hatun adlı bir kızı dünyaya geldi. Bu yıllarda Anadolunun büyük bir kısmı Selçuklu Devleti'nin egemenliği altında idi. Konya'da bu devletin baş şehri idi. Konya sanat eserleri ile donatılmış, ilim adamları ve sanatkarlarla dolup taşmıştı. Kısaca Selçuklu Devleti en parlak devrini yaşıyordu ve Devletin hükümdarı Alâeddin Keykubâd idi. Alâeddin Keykubâd Sultânü'I-Ulemâ Bahaeddin Veled'i Karaman'dan Konya'ya davet etti ve Konya'ya yerleşmesini istedi. Bahaeddin Veled Sultanın davetini kabul etti ve Konya'ya 3 Mayıs 1228 yılında ailesi ve dostları ile geldiler. Sultan Alâeddin kendilerini mevlana celaleddin rumimuhteşem bir törenle karşıladı ve Altunapa (İplikçi) Medresesi'ni ikametlerine tahsis ettiler. Sultânü'l-Ulemâ 12 Ocak 1231 yılında Konya'da vefat etti. Mezar yeri olarak, Selçuklu SarayınınGül Bahçesi seçildi. Halen müze olarak kullanılan Mevlâna Dergâhı'ndaki bugünkü yerine defnolundu. Sultânü'I-Ulemâ ölünce, talebeleri ve müridleri bu defa Mevlâna'nın çevresinde toplandılar. Mevlâna'yı babasının tek varisi olarak gördüler. Gerçekten de Mevlâna büyük bir ilim ve din bilgini olmuş, İplikçi Medresesi'nde vaazlar veriyordu. Vaazları kendisini dinlemeye gelenlerle dolup taşıyordu. Mevlâna 15 Kasım 1244 yılında Şems-i Tebrizî ile karşılaştı. Mevlâna Şems'de “mutlak kemâlin varlığını” cemalinde de “Tanrı nurlarını”görmüştü. Ancak beraberlikleri uzun sürmedi. Şems aniden öldü. Mevlâna Şems'in ölümünden sonra uzun yıllar inzivaya çekildi. Daha sonraki yıllarda Selâhaddin Zerkûbî ve Hüsameddin Çelebi, Şems-i Tebrizî'nin yerini doldurmaya çalıştılar.

nihat hatipoğlu

bagatur
yoksullara,yoksul oldukları icin sükretmesi gerektigini söyleyen din adamı.kendisinin bilimumum kanallardan şükredilmesini telkin ettiği icin aldıgı ücret herkesin malumu. ekstradan sultanahmetteki ayasultan otelide kendilerine aittir ve bar servisi vardır..
bar..bar.. türkler

kuran

bagatur
kuran'da tek bir ilaç tedavisi,tek bir antibiyotik tarifi,herhangi bir hastalık için öneri hatta kar ve buz bile yoktur yani muhammedin ve 7. yüzyıl araplarının bilmediği hiç birşey kuranda yoktur.

kuran'da dinin direği denilen namazında tarifi yoktur ama hatice ölünceye kadar tek eşli olan muhammed için, hatice öldükten sonra adeta kadın sığınma evi açmasının akabinde ve detayında çıkan dedikodular üzerine ahzap,tahrim surelerinin bazı ayetlerinin inmesi ile hayatının epeyce kolaylaştırıldığını görürüz.

kuranda cinselliğe,peygamberin hanımlarına yönelik ayetlerin haticenin ölmesinden sonra gelmesinin sebebi hikmetinide merak etmiyor değilim.

peygamberin manevi oğlu zeydin boşadığı hanımı ile evlenmesi ilede parantezi kapatalım.


kürtçenin ikinci anadil olarak kabulü

bagatur
suçu alpaslanda buluyorum.
1071 de anadoluya girecegine gürcistan üzerinden rus stepleri atlasaydı , kırım civarındaki yerleşik türk boylarıyla birleşip macar ovasına kadar ilerleyebilirdi.macar ovası, romanya, avusturya civarında yarı göçebe halde yaşayan dil ve kültür bağı olan topluluklarla birleşip yerleşebilirdi.
an itibari ile mezopotamyanın yarı ilkel kabile,aşiret düzeninde yetişmiş yapılarından uzakta mutlu mesut yaşardık.
0 /