confessions

alakazam

Taze yazar

  1. toplam giri 15
  2. takipçi 0
  3. puan 149

benzin ve motorine yeni zam

alakazam
Yaz aylarında sigara (+2 tl ), alkol ve benzin 3 lüsüne ağır zam geleceği söyleniyor. Bunlara daha sebze meyve vs.. eklenir. Dolar 7 lira bandına çıkar yüksek ihtimal
Cebinde parası olan ve zengin vatandaş için bir şey değişmez.
Orta düzey ve fakir vatandaşa sabır ve kolaylıklar diliyorum.

vardiyalı iş hayatı

alakazam
Bir dönem çalışmış birisi olarak mavi yakalı insanlara sabır ve kolaylık versin.
Kötü bir hayattır. Aileniz arkadaşlarınıza vakit ayıramazsınız hatta çoğu arkadaşınızla görüşemediğiniz için aranız açılır. Sosyal hayatınız nerdeyse 0 a iner.
Beyaz yakalı insanlar boşuna şımarıklık yapıp ağlıyor çalışma şartları falan diye. Evet kapitalist sistem kötü ama sizden daha kötü şartta çalışan insanlar var. Sizlerin en azından saatleriniz 8-5 haftasonu tatil .
Ülkemiz de mavi yakalı vardiyalı çalışan insanların çoğu (sabah 8 akşam 8) (akşam 8 sabah 8) cumartesi dahil çalışmaktadır. Hatta beyaz yakalı çalışan insanlardan çok çok daha az bir maaş karşılığında ..

çamlıca camii

alakazam
Geçen gün arabayla giderken gördüm. Çok uzak bir mesafedeydim sanki maket gibi görünmüştü gözüme çok ilginç bir manzaraydı.

Bu kadar büyük ve gösterişli olması için uğraşılması yerine keşke bilim,kültür,sanat,adalet dallarına uğraşılsa biraz daha ileri gidebiliriz gibi.

çünkü ne kadar büyük cami yaparsak yaoalım ülkemizde ki ahlaksızlık ve suç oranları gittikçe artmaktadır. Müslümanlık bu değil üzücü..

shameless

alakazam
Amerika uyarlamasını 10 sezon küsür kadar izlememle birlikte ilk 5-6 sezonu gayet iyiydi. Sonraki sezonlar da idare eder şeklinde ilerlemiştir.

İdare eder şekli bile şuan ki insanların beğendiği Türk dizisinden çok çok daha iyidir.