tecavüzler neden artıyor

human
Türkiye'de son yıllarda toplumsal bozulmalar gittikçe artıyor. Bu artışın altında yatan sebeplere bakıldığında şöyle sıralayabiliriz;

1. Anayasal boşluk
2. Kültürel entegrasyon
3. Basım yayın
4. Sosyal medya

Tecavüze uğrayan bir engellinin hakim karşısına çıkan sanıklara herhangi bir ceza verilmemişti. Gerekçe mağdurun ( sağır ve dilsiz) çığlık atmaması olarak gösterilmişti.

Böyle bir kanun yerin dibine batsın!

Tecavüze uğrayan bir vekil veya bakan yakını olmuş olsaydı acaba aynı hüküm onun yakını için de verilir miydi?

Cevap: HAYIR

Zinaya ve diğer tüm ahlaksızlara karşı olan bir ufkun, tecavüz ve benzeri gayri ahlaki davranışlara karşı caydırıcı bir kanun üretememeleri tecavüzcüleri heveslendirmiş görünüyor.

Avrupayla ilişkileri düzeltelim derken, Avrupanın kültürüyle kontak kurmaya başladık. Avrupai aile kültür anlayışı ülkemizde benimsenmeye başlamış görünüyor.

Aile yapı taşlarımız bu anlayışın işlenmesiyle tek tek yer değiştirmeye başladı.

Yani sosyal politikaların acziyeti toplum yapımızı değiştirdi maalesef. Ne yazık ki Anne ve babaya olan saygı çok azalmaya başladı.

Gazete ve dergilerin toplumsal değişime olan etkisi bilinen bir gerçek. Kontrol dışı yazı ve görsellerin artmasıyla kontrolsüz gençlik yetişti, yetişiyor!

Normal şartlarda kendini ifade etmekte zorlananların bile sosyal medyada kendini dev aynasında göstermesi, gayriahlaki davranışların amiyane tabirle tavan yapması ve bunlara benzer birçok soruna yönelik hiçbir hamlenin yapılmaması sorunsalı tecavüzcüleri cesaretlendiriyor.

Muhafazakar bakışıyla yola çıkanların bu güne kadar kayda değer bir kanun üretememesi toplum tarafından sorgulanıyor ve üzüntüyle karşılanıyor.

Halk muhafazakar bile buna göz yumuyorsa biz ne yapalım diyor çaresizce!

kdh
Ördeğe tecevüz ettiler ne ahlaksız paylaşımı.
Mini etek diyemezsin damacanaya iş attılar.
Oturup kalkmasını bilmiyor diyemezsin eşşeği götürdüler.
Rızası var diyemezsin zihinsel-bedensel engelliye göz diktiler.
Kısacası bu iş öyle basit bahaneler ile kapatılamaz otur düşün hata nerde diye
vezir
Aslında hep vardı ama küreselleşme ve sosyal medya etkisiyle bizlerde görmeye başladık. Bu tarz haberlere yayın yasağı gelmesi taraftarıyım bu tarz insanları farkına varmadan teşvik ediyor. Anaokulundan başlaylarak düzelmesi gereken bir eğitim sistemi var çocuklarımıza matematik ve türkçe derslerinin yanında ahlak,hak, adap, edep eğitimlerinin de verilmesi gerekiyor.
tesladankafkaya
Elalemin karısına kızına yan gözle bakana devlet eliyle hapiste yıllarca krallar gibi bakılıyor. Öyle ki o yediği yemekte içtiği suda, namusuna tasallut ettiği insanların hakları da var. Soruyorum size; bu o.çocuklarının öndekileri kesilip ağızlarına sokulmadıkça, bu ülkenin kadınları kızları nasıl rahat yürüyecek ?
iyikim13
Dizilerimize bakabilirsiniz mesela ! Ahlak dışı hayat özentisi mevcut. Bunu gören 'bağzı' salaklar tv deki hayatı gerçektede yapabileceğini sanıyor.İdam diye bağıranlar ,idamın çözüm olmadığını bilmeliler. Okullarda Matematik on saat olacağına 1 saatini Ahlak dersi vererek insanları bilinçlendirebilirler.
Eskiden ar vardı namus vardı edep vardı. Bugün bunları bulana aşk olsun. Unutmayalım ki kişi ailesinin simgesidir aileyi yetiştirip birey yapansa okuldur. Toplumun Ahlak yapı taşlarında eksiklikler olursa malesef ki bu tür vakaları çok sık göreceğiz.
kardanadam
Bence her zaman bu kadar vardı ama sosyal medya ve internet sayesinde anında herkesin haberi oldugu için artmış gibi bir algı oluşuyor.

Eskiden birde bu tarz şeyler gizlenme yoluna giderdi ama artık herkes tepkisini hemen gosterdigi icinde sanki artıyormuş gibi geliyor bize.