sanayi esnafı kan ağlıyor

semizoglu
Biraz diyalektik olsa da, sadece sanayi esnafı değil bütün esnaflar kan ağlıyor.

Öncelikle şunu ifade etmeliyim. 24 Haziran seçimlerine kadar siyasi içerikli yazı yazmayacağım. Aşağıda yazacaklarım ise siyasi yorum katmadan, ziyaret ettiğim sanayi esnafının fotoğrafını göstermekten ibarettir.

Bugün, bu satırları yazarken de halen içerisinde bulunduğum Samsun Gülsan Sanayi Sitesi esnaflarını geziyorum.

Hangi esnafla konuşsam, hepsinin de ortak kaygısı mübarek Ramazan-ı Şerif ayı içerisinde işlerinin durduğu ve şu saat oldu siftah yapamadığı gerçeğidir. Ellerini iki yana açıp, bugün de siftah yapamadım, iş yok diye üzülen esnaflarımızı gördükçe içim kan ağlıyor.

Bu mübarek günlerde, kepenklerini "bismillah" diyerek açıp, iftara evine "bugün de siftah yapamadık" diye gözü yaşlı dönen Gülsan sanayi esnafının bu hali, diğer sanayi sitelerindeki esnafın durumunu yansıtmaktadır.

Gelecek adına umutsuzca soluyan, gönlü kırık, ümitleri zamana yenik düşmüş, borçları bir yana evine ekmek götürmenin hesabını yapmaktan bizar olmuş bu insanlar bizim vatandaşlarımız.

"Er-rızkı a'l Allah" şüphesiz ki, rızık Allah'tan dır. İnsanoğluna düşen, azimle çalışmak, sabır göstermek ve dua etmektir.

müslümanın müslüman kardeşine yaptığı dua "günahsız ağızla yapılan dua gibidir" mealince ben de, bu esnaflarımıza dua ediyor, işlerinde bereket ve hayırlı bol kazançlar diliyorum.

Allah'a emanet olun.
tulum hayri
Rızk allah'tan değil amariga'dan geliyor canım kardeşim. Adam musluğu açarsa iktidar yürüyüp gidiyor, musluğu kısınca da patlıyor. Aksini iddia eden net gerizekalıdır.
ukalgs
yukarida ki güzel arkadaş bu durumun sebebinin amerika olduğunu soyleyerek çuvaldızı başkasına batırmış ve ben aksini iddaa ediyorum. Bu durumun sebebi bizleriz. Zamaninda başımıza getirdigimiz kişilerin ekonomik anlamda bize getiri sağlayacak sektörlere yatırım yapmaması ve hatta getiri sağlayan sektörlerin de önünü tıkamasıdır. Herşeyin sorumlusunun amerika olduğunu iddaa etmek gerçeklerle yüzleşmekten korkmaktır. 2000 yılından itibaren teknoloji çok hızlı ivme kazandı, ülkeyi yönetenler bunu zamanında görebilselerdi yada görmek isteselerdi gelecek adına yatırımlara en başından başlarlardı. Teknolojiye ve bilime o zamanlarda yapılan yatırımlar simdi belki de esnafın kan ağlamasina sebep olmazdı. Yukarıdaki arkadaşa katilmiyorum, evet ben gerizekalıyım.
1