mhp'siz türkiye olur mu

human
Mhp'nin mecliste oluşu her zaman bir denge oluşturmuştur. Her ne kadar bahçeli iktidar partisi güdümünde görünse de mhp'nin varlığı türkiye'de siyaseti dengeliyor.

Şöyle düşünelim; hdp mecliste ama mhp yok. Bu durumda meclis dengesi tamamen bozulmuş olurdu. Ak parti hdp ile iş yüretemeyeceğinden, işler arap saçına dönerdi.

Dolayısıyla mhp'siz bir meclis düşünülemez.
balasagun
Siyasi partiler demokrasinin vazgeçilmez unsurlarıdır. Her ne kadar kritik zamanlarda bahçeli'nin aldığı kararlar; parti ve seçmen nezdinde kırılmalara sebebiyet vermiş olsa dahi; seçmen iradesinin sandığa yansıması ve mecliste temsili, denge unsuru olacak, siyasetin çeşitlenmesi ve şekillenmesine katkı sağlayacaktır.
just t
Bahçelisiz bir mhp her zaman olmalı. Bahçeli varken varlığı ile yokluğu önem arz etmiyor. Söylemleri okadar saçma ki yeni nesil icin caps malzemesi.. bu durum gelecekte mhp için iyiye işaret değil. Komedi malzemesi olmamalı gençlere umut aşılamalı.
bosanskogdeliju
Çaycılar odası başkanı olduğu sürece olur, o gittikten sonraki süreçte milliyetçi hareket partisi, kendini baştan aşağı yenileyecek ve yeniden biz türk milliyetçilerinin yuvası olacaktır.
frt95
Türkiye üniter bir laik devlettir. Üniter laik devletlerde milliyetçilik yapan bir partinin bulunması her zaman gereklidir. Bu bugün mhp olur yarın başka bir isim alır o farketmez ama sosyolojik olarak böyle bir devlette milliyetçi bir parti her zaman taban bulur
balgat lordu
Şahsen mhpye iktidar olsun diye oy vermedim hep muhalefet olsun mecliste milliyetçileri temsil etsin diye destekledim. İktidar ya da iktidar yancısı olduğunda türkiye'nin ne hale geldiğini gördük.

Bahçeli ile zaten olmaz o ayrı bir konu, teşkilatçılar da çok memnun değiller zaten sadece teşkilatçılık geleneği ses çıkaramıyorlar. Türkeşten sonra bahçeli büyük hayal kırıklığı olsa da bahçelinin garip tavrı oy oranında bir ivme yakalamasıyla gölgelendi diyelim.
haydaralp
bu ülkede koskoca profesörler var mhp li. tabiki bitmez bu parti.
açık oturumlara katılan şahin şoförleri,
aşınmış vites topuzları her zaman olacaktır.

not: mhp ye oy verdim birkaç kez.
mrtranslator
Meclis hiç bir partiye gebe değildir. MHP olmaz başka parti olur. Bence olmazsa olmaz demek çok yanlış. Burada asıl sorgulanması gereken şey millet sayın Bahçeli'nin peşinden nasıl gidiyor? Ne var bu partide? Evet siyaset dans etme sanatıdır. Fakat MHP şu anda meclisteki en omurgasız parti konumuna düştü. Bunu yıllarını bu partinin içerisinde geçirmiş birisi olarak söylüyorum maalesef. Milliyetçi olan bir parti, ülkenin yönünü değiştirecek kararlarda kol değneği olmamalı. Rahmetli Türkeş, rahmetli Erbakan ve daha nice siyasetçi başkanlık sistemine tamamen karşı politikalar izledi. Bu siyasetçiler arasında bu sisteme en çok karşı çıkan kişi de rahmetli Türkeş'ti. Bu yüzden Başkanlık sistemini desteklediği an bitti bu parti benim için. Tuğrul Türkeş'le bir olup, rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu'na yaptıkları da unutulmamalı. MHP benim için koca bir sıfırdan ibaret.
oguzhanbeys
MHP ideolojik bir partidir , aynı görüşte olmasa da CHP gibi fakat son 2 yıldır Devlet Bahçeci Kontrolden çıkmıştır. Özellikle Meral Akşener , Koray aydın , sinan oğlan gibi isimler MHP genel başkanlık adaylıkları ve kongre sürecinden sonra birşey oldu ve 180 derece dönüş yaptı ve Ak parti ile yakınlığı da ayrı bi olay. MHP kapanmaz ama bu hareketleri ülkücüleri paramparça etti.
cgty
X partisiz veya Y partisiz Türkiye olurmu? evet kardeşim olur. Bunlardan Bi çıkalım, Unutulmaması gereken şudur ki bu milleti herşeyin ana temasıdır. Partiler ve şahıslar değil bu millet ve bu devlet paidar kalacaktır bir ülkenin geleceğini bu aziz millet belirler, uzun uzun anlatmaya gerek yok tarih sayfalarını karıştırmak yeterli olacaktır bu yüzden şu parti olmadan bu parti olmadan Türkiye olurmu sözünü gereksiz buluyorum...
Bu milletin de geleceğini net belirlemesi için de...
( Tarihini kantrol eden bir millet Geleceğini kontrol edebilir...)
palalayka
elbette olur. ama ne zaman ?
türkiye'de kişi başı milli gelir örneğin 50 bin dolar ve üzeri olsun, milliyetçi, ırkçı, dinci ,solcu vs hiç bir parti kalmaz.
tamamen yok olmazlar elbet, fakat hepsi vatan partisi düzeyine iner,sohbet klubüne dönüşür.
amerika daki iki parti gibi, türkiye'de de iki parti olur. secimlere katılım düzeyi de % 55-60 lara düşer.
siyaset boş iş olarak görülür,herkes işine gücüne bakar,hayatının keyfini yaşar.
0 /