melih gökçek'in danışmanlık hayalinin suya düşmesi

ankara kusu
Geçtiğimiz günlerde ankara kulislerinde melih gökçek'in AK Parti Genel merkezinde görev alacağının konuşulduğunu aktarmıştım.

Kulislere göre melih gökçek AK Parti Genel Başkan danışmanı, yani sn erdoğan'ın danışmanı olacaktı.

iddiayla ilgili gökçek veya genel merkezden herhangi bi açıklama yapılmamış, bu durum bazı çevrelerde rahatsızlık uyandırmıştı.

Biraz önce aldığım yeni duyumlar ise melih gökçek'in danışmanlık hayalinin suya düştüğü, kendisine herhangi bir görev verilmesinin düşünülmediği bilgisi oldu.

İş, bir başka bahara kalmış.
1
onuncukoyunmuhtari
...
2004 yerel seçimlerinde üçüncü kez, 29 Mart 2009 yerel seçimleri seçimlerinde dördüncü kez, 30 Mart 2014 yerel seçimleri seçimlerinde 5. kez belediye başkanlığını kazanmış ve son dönemin yarısına kadar aldığı görevi icra etmiş eski ankara belediye başkanının, duyum/tahmin üzerinden almayı düşündüğü danışmanlık görevininin verilmeyeceği bilgisidir.

siyaset arenasında ankara ili gibi kozmopolit kentte 5 kez üst üste seçim kazanmış bir siyasetçi cv'si bana göre başarılıdır. aldığı karar doğru ise ak parti son dönemlerde huyu haline getirmiş olduğu kaybetmeyi yeniden seçmiştir. Şimdi içimizden bu kazanımların melih gökçek ile ilgisi olmadığını, kavuğunu koysa ak partinin kazanabileceğini söyleyenler olursa son yerel seçimlerde kavuğun değil bireyin önemini anlamak için sonuçlara bakmasını da ayrıca rica ederim.

Kişilik olarak, sergilemiş olduğu tavır ve kendisinin/ailesinin yaşam standartları gibi konular dahilinde siyasetçiye olumsuz bakılabilir veya sevilmeyebilir. Ancak 5 seçim üst üste kazanmış ve 6.seçimde girmediği bir seçimde partisi diğer adayla kaybetmiş adamın başarısını yok saymak at gözlüğüyle bakmaktır.

Siyaset tarafında başarısını ortaya koyduğum bireyin ak partinin bu kriz döneminde tecrübeli kişilere ihtiyacı olduğu aşikar, sen bu dönemde görev bekleyen bu adama kapıyı gösteriyorsan altında başka bir durum vardır ve bu durumda büyük ihtimal ile başkanlık yaptığı dönemde ki usulsüzlüklerin açığa çıkacağı, görev alacağı dönemde fazlasıyla zarar vereceği görüşünden kaynaklı olabilir.

Bekleyelim, görelim efendi...
1453
Ya bu kişilerin ismi bile geçmemeli artık bunu gibi çok insan var ak parti içinde temizlenmesi lazım yenilik lazım...