ibb'deki bazı daire başkanları aslında imamoğlu hayranıymış

ankara kusu
İstanbul seçimlerini çok uzun yılların ardından CHP kazandı. Bu durum hesapta olmayan ve beklenmeyen bir sonuçtu.

1 nisan sabahı istanbul büyükşehir belediyesinde sessizlik hakimdi, kimsede çıt çıkmıyordu. Ancak hemen ertesi gün bazı daire başkanlarının yeni yönetime göz kırptığı, ekrem imamoğlu ile birlikte çalışabileceklerini ve imamoğlu'nun kafa dengi adam olduğuna yönelik sözler sarfetmeleri belediye içerisinde ciddi ciddi yankı bulmuş.

Hatta bazı müdürlerin sol görüşlü personelinin yanına giderek onlara şirinlik yapmaları da bi hayli ilgi çekmiş.

1
slartibartfast
her zaman kazananın yanında olan riyakarlar mı yoksa akp baskısından dolayı fikirlerini özgürce beyan edemeyenler mi?
zaman gösterecek bunu.
nitekim kaşarlanmış yönetimin tazelenmeye ihtiyacı vardı. imamoğlu bu yüzden umut vadediyor.
içeride sorun çıkartmazlar da istanbula yatırım yaparlarsa herkesin kazanacağı bir sonuç olacaktır.
jose mustinho
herhalde yeni belediye başkanıyla birlikte çalışacaklar. seçilmiş atanmıştan üstündür. adama hizmet işi bitti diyor ekrem başkan. yalakalık için değil vatandaşa hizmet için çalışsınlar. gereksiz bir haber, solcularla şakalaşmak suçmuş gibi. bunlarla uğraşacağınıza yandaşlara peşkeş çekilen ihalelerle uğraşsaydınız halk sizi seçerdi.
1
alakazam
Dönemin adamı olmak teriminin en güzel örneklerinden birisidir.

Aslında siyaset ideolojini savunmak değil kendini maddi ve manevi güçlü şekilde hayatta kalmaktır.
lonelyeagle
Daha yeni basliyor...Koltuklari geregi mesaide mescitten cikmayan ama sakli gizli raki icin memurlar rahatladi....ben baya bi taniyorum..Melih Basganim 2 gunde yapayalniz kalmisti Ankarada....Guc boyle birsey iste...Bir bakmissin var,bir bakmissin yokoluvermissin...
muhalif
İnsan istiğna ile başkalarına el açmaktan kurtulur. Bejlentisi olmayan kimse başkalarının önünde eğilmez. Asıl iş sadece Allah'a kul olabilmektir. Allah'a kul olan kullara kul olmaktan kurtulur. Yeryüzünün en yüksek ve en değerli makamı Allah'a kul olma makamıdır. Allah kimseyi kula kulluk edecek kadar düşürmesin.
biber
Siz Türkler halk arasında buna ne dersiniz ?

“ popo kollama “ mııydı ?

Ah insanlık işte.. bu durumlara düşürenler utansın.
beyrutlu
Onurlu durmak lazım. Gururlu olmak lazım. Rızkı veren Allah...
Bu denli fırıldak zihinler, leş yiyiciler getirdi bu işi bu seviyelere.
Bu camiada öyle insanlar tanıdık, öyle insanlar gördük ki bu duyduklarımıza hiç şaşıramıyorum...
giraybaba
Necip milletimizin, rüzgara göre yön değiştirme özelliği genetik yapısında vardır. 90 lı yıllarda koalisyon hükümetleri döneminde CHP'de kalan, o zamanki adıyla Bayındırlık Bakanlığı'na bağlı bir Kurum'da; hakim sendika KESK'e bağlı bir sendika idi. Sonra Bakanlık MHP'ye; memurlar Kamu Sen'e bağlı sendikaya geçti. 2002 yılında Akparti iktidarda necip memurlarımız ise Memur-Sen'de. Bence burada suç halkımızın değil, dedelerimizin. Ne demiş dedelerimiz:
"at sahibine göre kişner", "at binenin kılıç kuşananın", "Abdalın dostluğu köy görünceye kadar","Akan suya inanma, el oğluna güvenme","Menfaat bir bal çanağı, insanlar da sinektir, kenarından yetinmeyip ortasına dalanlar, çırpına çırpına boğulurlar",...en tuttuğum da Mehmet Akif Üstad'a atfedilen "Güvenme insanların samimiyetine, Menfaatleri için gelirler vecde, vaad etmeseydi Allah cenneti, O'na bile etmezlerdi secde" sözüdür ki konu başlığını en iyi açıklayan sözdür bence.
Soğuk kış gecelerinde soba yanında sorulan bilmecelerdendi "Hop burada, hop şurada. Bir de baktım, kapı arkasında" bilmecesi. Şimdilerde "süpürge" olan cevabın yerini "menfaaat" almış.