helikopter defalarca almaya çalıştı

bilge
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Tunceli'de donarak şehit olan 2 askerimiz ile ilgili açıklamalarda bulundu. Soylu "Onları oraya bırakan helikopter pilotu, defalarca denemesine rağmen, kötü hava şartlarından dolayı inemedi." dedi.
bilge
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medyada donarak şehit olan askerlerin fotoğrafları olduğu iddia edilen kareleri yalanladı. Soylu, bundan sonra bu tür fotoğrafların yayınlanmasına ve yayılmasına izin verilmeyeceğini söyledi.
bilge
TUNCELİ'DE ŞEHİT OLAN İKİ ASKER
' 'Tunceli'de iki askerimizin şehadetiyle ilgili bir takım değerlendirmeler, yanlış bilgilendirmeler ortaya konuldu. Ve işin esası da hakikaten maalesef bazen basın yayın organları vasıtasıyla, bazen de sosyal medya vasıtasıyla hemen hemen herkesin bilgi sahibi olduğu bir karmaşıklık yaşıyoruz. Bazı hususları paylaşmak istiyorum. 26 Ekim 2018'de acı bir haber aldık. Terörle mücadele operasyonu faaliyeti esnasında gencecik iki kahramanımız hipotermi sebebiyle şehit olması, hem bizlerde toplumun her kesiminde vatandaşımızda derin üzüntü yarattı.''