ekşi sözlükten öğretmenlere fahişelik benzetmesi

zumrudu anka
Ekşi sözlüğün geleceğimizi yetiştiren ve kutsal mesleği icra eden öğretmenlere fahişe benzetmesi yaptığı paylaşımıdır.

Esefle kınıyoruz.Twitter'da #haddinibilekşisözlük etiketiyle açılan hashtag'ın altına tepkimizi gösterelim
bilal
Terbiyesiz bir sitenin terbiyesiz bir yazarı, insan olmayı becerememiş bir yaratığın başlığı ve bu başlığa ses çıkarmayan yönetim. Adilik sınırını doldurmuşlardır diyorum her defasında daha da beter olmayı beceriyorlar. Sadece bu değil yorumların çoğu küfür hakaret, dışarıda otursan konuşmayacağın bir sürü boş insan orada ahkam kesiyor.
dexterbay
Fikir üretilmeyen her yerde olan bir durumdur. Ekşisözlüğe has bir olay değildir. Cinsel istismarın bu kadar arttığı bir ülkede bunu görmeyi abes karşılamıyorum.
imoschenko
hayatta hiçbir baltaya sap olamamış berkecanlar ve pelinsuların yaptığı aşağılık eylemdir. ömrümde böyle kıskanç bir güruh daha görmedim. son zamanlarda mide bulandırıcı fetişistlerle dolu olan platform. şu girilen başlıklara bak. öğretmene fahişe der, bir oyuncunun götüne başlık açar. mide bulandırmaktan başka bir şey yapmıyorlar. ne kadar aşağılık kompleksi olan barzocanlar varsa toplanmış ekşi mekşi tiksindirici yerde.
tektekel
trolün biri ortalığı karıştırmak uğruna böyle bir başlık açmış.açar açmaz da girisini silmiş.
trol dediğimizin insanın işi bu zaten.etkileşim delisi (bkz:attention whore).ekşisözlük camiası bunu ciddiye alıp altına sayısız giri yapmış.bunu yapan dangalak bile bu kadarını tahmin etmemiştir herhalde.şimdi bir başkası trolün ekmeğine yağ sürercesine onu buraya taşıyor.
taşırken düşünce ne acaba?
altına küfür falan yazsak mutlu olur mu?
mantık dışı ya da hakaret içeren herhangi bir durumda bunu yapanı dikkate almazsınız kendi kendine yaşar içindekini.oturup buna cevap vermeye çalışmak bile komik.
2
azad
Merak ettiğim şey bilindik bir yazar mı bu başlığı açmış yoksa olası bir troll faaliyeti mi? Provokasyon mu yapmak istemiş acaba?
Troll, provokasyon olayı ise yapabilir böyle kişiliksizler.
Böyle ahmaklık yapabilir bir provokatör.
Ancak gerçekten bir ciddi bir yazar ve ciddi bir şekilde açılmış ise başlık adam mı denir ona !
raskol
Zibidinin bir açmış. Bunu ekşi sözlüğe mal etmek doğru değil. Diğer ekşi sözlük yazarlarının çoğu da sert tepki göstermişler. Sanki 500 bin ekşi yazarı aynı şeyi söylemiş gibi davranılıyor. Bizim camia bir zibidinin saçma sapan sözleriyle kirlenmez.
soninsan
Düşüncelerimiz o kadar kirlendi ki. Kötü yoldaki bir kadının evde mi dışarda mı işgördüğü meselesine geliyor olay. Adamın fikirleri kirli yazmış ya da düşünmüş ne fark eder , eminim o şekilde düşünen yüzlerce kişi var. Meselemiz yazması değil algılarımızın düşüncelierimizin bu kadar kaşarlanmış olması. Bir öğretmen olarak şunu söyleyebilirim hani şu z kuşağı diyoruz ya anamızı ağlatıo. Tatil kafa dinleme gezme tozma değil sadece reset atma. Öğretmen vicdan mesleği hep diyoruz. Vicdanları yaralamayın. Bu eğiyim sistemi bizi ayakta tutan tek şey vicdanlarımız çünkü
tesladankafkaya
Formatın kaybedilmesi sonucu ortaya çıkmış rezalettir. İlk çıktığı zamanlarda sloganına uygun şekilde hareket ediyorken; sürekli yapılan Yazar alımı ve trollerle mücadele etmemenin yol açtığı rezalet kere rezalettir. Ekşi sözlükten birileri okuyorsa eğer, ya fabrika ayarlarınıza geri dönersiniz ya da sosyal medyanın gücü onca yıllık “kutsal bilgi kaynağı !” falan dinlemez yıkar geçer sizi. Herkese de ders olsun formatın olmaması, trollere serbestlik verilmesi, herkesin her şey hakkında başlık açabiliyor olması nelere sebep oluyor ortada.

(bkz:kızım sana söylüyorum gelinim sen Anla)
desti
İnsanlığın en büyük problemlerinden güçlü olma sevdası ve akabinde hükmetme ve üstün görme sonrasında da aşağılama ve zulmetme
Hangi şartlarda ve seviyede olursa olsun bu problem kendini gösterir zaman zaman aşırı olduğunu gözlemleyebiliriz biraz araştırırsak
Dünyaya baktığımızda şu dönemde de aynı hastalığın başgösterdiği aşikar
Ekşisözlük çok takipedilen bir platform kendinden sürekli bahsedilen ve kendisine başvurulan bir platform ve maalesef bu hastalık onlarda da oluşmuş durumda bu yanlışların ahlaksızlıkların temel sebebi budur
Bu konu esasen bi başlık altında konuşulmalı ama şimdilik öyle bir fırsatım yok
Özetle bu hastalık neticesinde oluşan ahlaksızlık orada da gözlemleniyor
kanguruya yumruk atamayan adam
Hem ekşi hem de biipp yazarı olarak 2 kelam etmek istediğim çirkin durum. Sözlüklerin çalışma formatını hepiniz biliyorsunuz. Yazar başlık açar ve diğer yazarlar başlık altına yazar. Başlığa ne kadar rağbet gelirse gündem listesinde üstte kalır.
Mekanizma böyle iken bir yazarın yazdığı yazıdan tüm ekşi sözlüğü sorumlu tutmak yanlış. Ha buna göz mü yumulacak? Elbette hayır. Sözlüklerin Ben sözlüğü açarım gerisine karışmam deme hakkı yoktur. Dolayısıyla ekşi sözlük başlığı silmeli ve yazarı uçurmalıdır.

Şimdi ben aynı başlığı bu sözlüğe açsam aynı pozisyona biipp sözlük de düşecek. Burayı Aynı twitter mantığı gibi düşünmek lazım. İş dönüp dolaşıp kişinin terbiyesine, vicdanına ve insanlığına kalıyor. Ne yazık ki hala insan olamayanlar var.
dlr5gzm
Bu kişi doğuştan yazı yazmayı ve okumaya bilmiyordu ve bunları ona bir öğretmen öğretti şimdi bu kadar aptalca bir başlık açarken acaba hiç kendi geçmişini düşündü mü?
Yazık çok yazık.!!
0 /