melih gökçek'e danışmanlık görevi iddiası

jose mustinho
melih gökçek danışman olursa ülkede bir sorun kalmaz, soğan ve domates fiyatları düşer. işsizlik sorununa çözüm bulunur. üniversite okuyan gençler ortada diplomalarıyla aç biilaç dolaşmaz. ülkemizdeki tek sorun melih gökçek'in koltuksuz kalmasıydı. danışmanlık koltuğuna oturur oturmaz dertler bitecek inşallah gerçekten şuan ülkenin en önemli gündemi bu olmalı. hadi artık yazarken bile sabırsızlandım bak.

vatandaşa martı muamelesi yapmak

tesladankafkaya
Katıldığı bir toplantıda konuşan akp grup başkan vekili Muhammet Emin akbaşoğlu; “vatandaş günde ailesiyle birlikte üç öğün simit - çay yese cebine ayda 1120 lira para kalır” dedi.

Yemin ediyorum ben utandım artık. Yakında seçimlerde toplanan kalabalığa simit atacaklar ve halk da Martı gibi üşüşecek. Gel gelelim martı etçil bir kuştur ve sürekli kendisine simit atılması sebebiyle bu şekilde tanınmıştır.

https://mobile.twitter.com/dokuz8haber/status/1118397033394647040?s=09

Edit: kaynak eklendi

(bkz:ak partide istifalar yolda)
(bkz:simit hesabı)

akp bolu kadın kolları başkanının belediyeden maaş alması

btztrk
Eğer bu duyum doğru ise Akp Bolu Kadın Kolları Başkanı yıllarca hiç bir iş yapmadan belediyeden her ay binlerce lira maaş almış. Duyumlara göre de belediyede onun ne iş yaptığını bilen yokmuş.
akp bolu kadın kolları başkanının belediyeden maaş alması
Diğer fotoğrafta ki Türk genci kardeşimiz ise 25 yaşındaki Merve Çavdar.Geçen sene atanamayan bir öğretmen.Issizlik nedeniyle bunalima girdi.Ve sonra intahar etti.

Şimdi soruyorum bu kadar degerli gençlerimiz varken, onlar çalışmak için bu ülkeye bu vatana hayirli isler yapip para kazanmak için çırpınırken, baba parası yemekten utandiklari için belki hayatina son veren gençlerimiz varken bu yapılanlar hak mıdır?...sizin bu yaptığınız türk milletine ihanettir.kul hakkidir.allaha savaş açmaktır. Benim eğer bu olayda bir hakkım varsa haram olsun. Sevgili Merve nin gozyaslarinda bogulun.
Sevgi ve rahmetle...

ekrem imamoğlu'nun kazanmasındaki en büyük etken

thompson
ekrem imamoğlu'nun bizzat ta kendisidir. chp'li arkadaslar kılıçdaroglu ve özellikle canan kaftancıoğlu'na önemli pay veriyorlar ama kesinlikle katılmıyorum.

seçimin yarısını seçimden önceki calışmalarıyla, diğer yarısını da seçim gecesi yaptığı açıklamalarla ekrem bey kazanmıştır. başarının 95% kendisine aittir.

bu seçim kılıçdaroğlu'na kredi kazandırmamalı keza canan kaftancıoğlu'na da. ekrem imamoğlu gibi herkese sempatik gelecek adamlar lazım muhalefete. yoksa çok daha önemli olan bir sonraki genel seçimlerde akp yine açık ara farkla kazanacaktır.

ak parti istanbul il başkanı bayram şenocak'ın istifa kararı alması

ankara kusu
Yıllar sonra istanbul'u chp'ye kaptıran AK Parti'de il başkanı sorgulanmaya başladı.

Çeyrek asırdır kaybedilmeyen istanbul büyükşehir belediyesini 31 mart 2019 yerel seçimlerinde CHP'ye kaybedilmesi teşkilatta ciddi rahatsızlık yaratırken, fatura öncelikli olarak il başkanına kesilecek.

istanbul il başkanı bayram şenocak'ın da bu durumunun farkında olduğu, yakın çevresine 'istifa etmem gerekiyorsa ederim' dediği öğrenildi.

Bayram Şenocak'ın en geç bir hafta içerisinde basın açıklaması yaparak görevinden ayrılması bekleniyor.

ak partili belediye başkanına inceleme

ankara kusu
Gaziantep şahinbey belediyesinin AK Partili başkanı Mehmet tahmazoğlu hakkında parti içi inceleme başlatıldı.

incelemeye gerekçe olarak ankara kuşu'nun twitterdaki paylaşımlarının olduğu öğrenildi.

Söz konusu paylaşımlarda, şahinbey belediye başkanının gaziantep büyükşehir belediye başkanı fatma şahin'in seçimlerdeki oyunun düşmesi için aday ve parti aleyhine çalıştığı iddiaları bulunuyordu.

Ak parti genel merkez koordinatörlerinin geçtiğimiz gün Gaziantep'e gelerek konuyla ilgili geniş kapsamlı bir de rapor hazırladığı bildirildi.

ekrem imamoğlu'nun kazanmasındaki en büyük etken

tyln08
1-Binali Yıldırım'ın seçim kampanyası yürütmeyip Cumhurbaşkanı'nı velisi gibi kullanması

2-Kemal Kılıçdaroğlu'nun doğru adayı sahaya sürüp perde arkasına çekilmesi, kendisine önyargıyla yaklaşan kesimin tepkisinden kaçması

3-Canan Kaftancıoğlu'nun sistematik çalışmaları ve sandıklara hakim olması

4-EN ÖNEMLİSİ: Ekrem İmamoğlu'nun her türlü polemikten kaçması, sadece projelere odaklanması ve karşı fikirlere anlayışlı davranışı

ev işi yapan karşı komşum güngör

esemti
Başımın belası. çamaşır asar balkon yıkar. Ev işi yaptığını gözümüze sokar. kaç defa uyardık 'bak bu hareketlerin bizi zorda bırakıyor' diye ama anlatamadık.
Her fırsatta Hanımdan laf yiyoruz, 'bak Güngör'e neler yapıyor sen anca yat'

'Ve çöp atayım, çarşıya pazara gideyim' derken adam çıtayı yükseltiyor.
Son çare mahalledeki erkekler olarak imza toplatacağız. ..

Ohh ne güzel döktüm içimi.

maliye ve hazine bakanlığı için nihat zeybekçi'nin isminin geçmesi

kanguruya yumruk atamayan adam
(bkz:ölümü gösterip sıtmaya razı etmek)

AKP'de başka adam kalmadığının göstergesidir. partide 3 5 kişi var kimisi milli eğitim bakanı iken savunma bakanı oluyor, kimisi meclis başkanı iken belediye başkanı oluyor, kimisi enerji bakanı iken maliye bakanı oluyor. Millet hep aynı suratları görmekten bıktı.

Ne demiş einstein abimiz: "aynı şeyleri tekrar tekrar yapıp farklı sonuçlar beklemek aptallıktır."

bingöl'de kızların futbol turnuvasına tepki gösteren cami cemaati

kalkanmu
Bir bingollu olarak,memleketimi ve oradaki insanlarin tepkisini cok iyi bilen biri olarak kizlarin futbol oynamasina olan tebkiye hic sasirmadim.degil futbol kizlarin okula gitmesi, karma egitime katilmalari bile yakin zamana kadar yadirganan durumlardi.butun doguda oldugu gibi bingoldeki kanaat onderleri dedikleri kesim,kendi yakin cevresine evladina ,torununa cogu seyi mubah ve hak gordukleri halde,onlardan olmayan siradan halk a modernizm ve aydinlanma adina bir eyleme asiri tepki verirler.kendi cocuklari cevresi doktor ,muhdendis ,hemsire olabilecekken halk icin bu secenekler reva gorulmus.meshur bir fikra var imam cemaatine kiz cocuklarin kot pantolon giymemesi icin vaaz veriyormus ,bir zaman sonra imamin kizini kot pantolonlu olarak goren cemaat imama veryansin etmisler ,imamda donup demiski benim kizlarima yakisiyor ama demis.mantik hep ayni birileri karanliktan beslendigi icin gercek yuzlerini gorunmesin diye ortamin aydinlanmasini asla istemezler.doguda bireysel dusuncenin en az oldugu yer bingoldur denebilir.olaylara toplu bakis ,bir blok halinde tavir alma,olaylara karsi tepkinin aile buyuklerinin agzina bakarak tavir almanin en cok yaygin oldugu bir sehirdir.
Genc nesil bu suregelen zincirin halkalarini koparacaktir.yillardir donen bur carka comak sokacaktir diye umuyorum.