250bin dolar karşılığında türk vatandaşlığı verilmesi

yamtar
250bin dolar karşılığında konut alan yabancılara devlet tarafından tanınacak hak. ama benim için, biz ne ara yeni açtığımız havalimanında afişlere "250bin dolar karşılığında türk vatandaşı olun" yazacak kıvama geldik dedirten olaydır. iyice ele ayağa düştük he. şimdi başka ülkelerde yatırım yoluyla vatandaşlık veriyor bunda ne var?diyebilirsiniz. ama başvuruların çoğunluğunun afganistan,iran,pakistan ve arap ülkelerinden geldiğini hatırlatmak isterim. mesela yemen vatandaşı biri avrupa'ya kolay kolay giremez şu günlerde. çok zordur. ama türkiye'den konut alıp,vatandaş olduktan sonra kendisine avrupa kapılarını açabilir. yani biz burada amaç değiliz bir aracız anlatabildim mi? avrupa'ya girmesi yasaklı adamlar bizim üzerimizden buralara gidebilecekler.. ne diyeyim? vardır herhalde devlet büyüklerimizin bir bildiği deyip susacağım artık.
https://www.yenicaggazetesi.com.tr/satilik-vatandasligin-reklami-oraya-tasindi-230455h.htm
nick
zamanında fransa ile birlikte vatandaşlığının elde edilmesinin en zor olduğu ülkelerden birisiyken "nereye gidiyoruz ulan biz?" sorusunu sordurtan olay.
tabii bu kadar mülteci alınca vatandaşlığın da bir kıymetinin kalmadığı anlaşılıyor.
edit: unutmamak gerekir ki 250 bin dolar karşılığında sadece türk vatandaşlığı verilmiyor, güzel bir apartman dairesi de veriliyor.
lonelyeagle
Keske sadece 250 bin dolar verselerde vatandaskik alsalar....ne kadar katilmasamda....konutlarin geecek satis degerleri iyi arastirilsin 70 80 bin dolarlik konutlar 250 bin dolar gosterilmesin....butun somalililer bir ev alip vatandaslik aliyor butun aile....tamam osmanli ruhu eywallah gonlumuz geniste memlkettte bize yer kalmadi gercek nufus 100 milyon vardir tahminim....