confessions

zumrudu anka

İstikrarlı

  1. toplam giri 263
  2. takipçi 27
  3. puan 4060

eyvallah

zumrudu anka
Sözlük anlamını aşacak kadar derin bir kelimedir eyvallah;
...Kabülleniş'tir
...reddediş'tir
...iç çekme'dir
...hüzün'dür
...huzur'dur
...sarmak'tır
...sarilmak'tır
...hoşgeldin'dir
...veda'dır
.....................
Ne güzeldir Eyvallah...


15

türkiye artık yüzde 99'u müslüman olan bir ülke değil

zumrudu anka
Sanırım bu başlığı " oleeyyy Türkiye Artık Dışa Bağımlı Bir Ülke Değil" edasıyla alkışlamak gerekiyor!
Din kişinin kendi tercihidir..İkdidarların politikalarına paralel, inandığı dinini ve onun sana öğrettiği yaşam biçimini terkediyorsan ya inandığın din seni zaten tatmin etmemiştir yada sen tatmin olmuyorsundur. "Şeytana kızıp orucunu bozarsan" (örnek deyiş) bunun kazananı şeytandır unutmayın!
14

kavakçı ailesinin devlet içindeki saltanatı

zumrudu anka
3 Mayıs 1999'da TBMM'deki yemin töreninde yaşanan türban krizinin (türbanlı vekile asla karşı değilim) kahramanı Merve Kavakçı'nın aile bireylerinin devlet içinde ki saltanatı krizin meyvelerini toplar cinsten.

Sözcü Gazetesi Yazarı Necati Doğru'nun 14 Ocak 2019 tarihli yazısından alıntı;

Davamız… Davamız…” deyip duruyorlardı. Dava, “Kavakçı Ailesi'ni Devlete Yerleştirmeye” dönüştü.
Merve Kavakçı.
Büyükelçi yapıldı.
Mariam Kavakçı.
Cumhurbaşkanı danışmanı.
Gülham Kavakçı
Cumhurbaşkanı danışmanı.
Ravza Kan (Kavakçı)
AKP milletvekili yapıldı.
Erva Kan (Kavakçı)
Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Proje Direktörlüğü'nde koltuk sahibi oldu.
Ravza Kavakçı
Merve Kavakçı'nın kız kardeşi.
Osman Kan ile evlendi.
Osman da kayırmaya girdi.
Osman Kan (Kavakçı)
Sağlık Bakanlığı'na bağlı bir devlet kurumu olan Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürü yapıldı.
İkinci kız kardeş var.
Elif Kavakçı.
Cumhurbaşkanı'nın eşi Emine Erdoğan'ın moda tasarımcısı yapıldı.

Sonuç:

Kavakçı Ailesi'nde devletin üst kademesine yerleştirecek başka Kavakçı ferdi kalmadı.
Dava neydi?
Neye dönüştü?

başakşehir takımının gizli ilişkileri

zumrudu anka
Başakşehir takımında forma giyen ve dünyanın en büyük klüplerinde top koşturan futbolcular, yıl sonu ortalama seyirci kapasitesi 4 bin civarı olup devasa stad yapılması, Türkiye'de hiç bir kesimin sevmediği bu takım nasıl her yıl şampiyonluğa oynayabiliyor !

Başakşehir Takımının arkasındaki gizli güçleri Soner Yalçın'ın bu yazısını okuyunca anlayacaksınız!

https://odatv.com/amp/basaksehir-askindaki-gizli-iliskiler-21051931.html#click=https://t.co/xUj6qCaRuA

o belediyeden kendini yakan işçi için skandal açiklama

zumrudu anka
Şahinbey belediyesi aciklama yapmış!

İşsizlik yüzunden kendisini yakan ve hayata veda eden vatandaş sabıkalıymiş ! Sayenizde Tüm Türkiye öğrendi sabıkalı olduğunu. Ailesinin 3 katlı evi babasının 2000 TL maaşı varmış! Kendisi de evli ama çocuğu yokmuş! Neden iş arıyor ki! Bak çocuğu da yok ne yapacak parayı!

Başkanının maaşı ne kadarmış! Kaç evi varmış! Nasıl geçiniyormuş! İkisi evlilik dışı toplam 6 çocuğunun yaşamı nasılmış! Fakirlermiymiş! Sabıka beyindedir beyinde! Senin sabıkan işsizlik yüzünden kendini yakan o vatandaşın yanında ayyuktadır!
https://eur04.safelinks.protection.outlook.com/?url=https%3A%2F%2Fwww.sahinbey.bel.tr%2Fduyuru%2F1%2F865%2Fkamuoyuna-bilgilendirme&data=02%7C01%7C%7Cef3106a45c734b42c71108d6ddd2e857%7C84df9e7fe9f640afb435aaaaaaaaaaaa%7C1%7C0%7C636940295236282744&sdata=nk3MGQwwv4bid8EqpCFOlr%2FJgu0%2F49kJpdAjlR5gNRk%3D&reserved=0

meral akşenerin samsundaki töreni iktidarın şovuna benzetmesi

zumrudu anka
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Partisinin Gurup Topantisinda 19 Mayıs'ta Samsun'daki devlet törenine katılmadıklarına yönelik yapılan eleştirilere yanıt verdi. 'Katılmadığımız o tören bir devlet töreni değil iktidar partisi ve iktidarının şovuydu' diyen Akşener, 'Türkiye Cumhuriyeti ibaresini devlet binalarından sökenleri, o cumhuriyetinin ilk adımındaki şovları tam bir riyadır' dedi.

Haberin detayı;

https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem/iyi-parti-genel-baskani-meral-aksener-grup-toplantisinda-17-4872742/

akp li eski tbmm başkanından keşke hdp'de olsaydı yorumu

zumrudu anka
AK Parti Karabük İl Başkanlığı tarafından düzenlenen iftar yemeği programında konuşan eski TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, milli mücadelenin 100. yılı kapsamında Samsun'da liderlerin bir araya geldiği törende HDP'nin de olmasını istediğini ancak HDP'nin Türkiye Partisi olmayı başaramadığı için bu törene davet edilmediğini söyledi.

Şahin; Keşke dünkü o tabloya Meral Hanım'da iştirak etmiş olsaydı bir eksiklik olmuştur. Kendisi davetin geç ulaştığını ve devlet ciddiyetini göremediğini falan şeklinde bir gerekçe ile katılmadığını ifade ediyor ama kendisini yakınen tanıyan bir kişi olarak beni tatmin etmedi. Keşke o da fotoğrafın içerisinde olsaydı. Hatta bir adım daha atıyorum. HDP'nin genel başkanı da olsaydı. Onlar davet edilmedi. Neden davet edilmedi? Çünkü onlar bir türlü Türkiye Partisi olmayı başaramadılar

İstanbul Seçimlerine de değinen Şahin; "1994 yılında Fatih Belediye Başkanı seçildim.38 gün sonra Yalova, Beykoz ve Fatih seçimleri iptal edildi ve mazbatamiz geri alındı. Ama biz YSK üyelerini çeteci diye itham etmedik. İstanbul Seçimlerinde itiraz sonucu oyların sadece yüzde 10'nu sayıldı ve 16 bin oy Binali Yıldırım'a verilecekken hiç edildi. Burada mağdur olan Binali Yıldırım'dir" dedi.

Haberin Detayı;

https://www.mynet.com/mehmet-ali-sahin-den-samsun-yorumu-keske-hdp-nin-genel-baskani-da-olsaydi-110105366975

hdp

zumrudu anka
Bebekleri kundakta kursunlayan, çocukları yetim, kadınları dul bırakan, anaları gözü yaşlı, genç fidanları toprak eden PKK terör örgütünün terörist başına özgürlük isteyen bir parti
16

işsizlik nedeniyle kendini yakmak

zumrudu anka
Vekilin iki şoförü, iki sekreteri, iki danışmanı, koruması ve bir caycısı, CB danışmanlarının iki uzmanı, iki sekreteri, bir çaycisi bazılarının keyfi koruması, özel temizlik elemanı ve 4000 bin TL ayrıca kira yardımı, danismanin özel şoförü, sekreteri, görev bitimine kadar devlet lojmanı, hepsinin her türlü devlet imkanlarından faydalanması ve bütün bunların yanında eşinin, çoluk çocuğunun özel şoför ve hizmetleri. Her birinin altinda en az 150 bin TL'lik araba, kendi yada yakın hastalarına devlet parasıyla gönderilen çiçekler, devletin parasıyla her akşam verilen iftar yemekleri, uyduruk projelerle yurtdışında resmi görev altında otellerde eglenen devlet elemanları vs vs.vs. Kimin umurunda işsiz gencin kendini yakması! Kimin umurunda acılı ailenin acısı! Neyse neyse neyse.....

can dündar vatan haini mi

zumrudu anka
Suriye'ye gönderilen MİT TIR'ları davasında yaptığı haberle devletin gizli sırlarını ifşa etmek suçundan tutuklanan ve cezaevine konulan, serbest kaldıktan sonra Almanya'ya kaçan Can Dündar, Türk Vatandaşlığından çıkarılmış ve hakkında yakalama kararı çıkarılmıştı.
Sizce Dündar gerçekten vatan haini mi? Yoksa yaptığı gazetecilik miydi?

sedat peker'den 19 mayıs mesajı

zumrudu anka
“Organize suç örgütü lideri” suçlamasıyla ceza alan Sedat Peker, 19 Mayıs'la ilgili bir açıklama yaparak Atatürk ve Atatürkçülerle ilgili sözler söyledi.

Kendisini Atatürk düşmanı olarak gösteren kişiler olduğunu söyleyen Peker, Atatürkçü olduklarını söyleyen bir kesimin Atatürk'ü hiçbir zaman anlayamadıklarını iddia etti ve “Sözde Atatürkçülerden büyük Atatürk'ü koruyacağız” dedi.

“Belki Sayın İlber Ortaylı bey kadar olmasa da geri kalan herkesle bu anlamda yarışabileceğimi söylemekten şeref duyarım. Hiç kimse kusura bakmasın Büyük Önder Atatürk ve Enver Paşa konusunda, ayrıca da Türk-İslam tarihi konusunda bilgim hakkında tevazu göstermeyeceğim” sözleriyle teori alanında da iddialı olduğunu ortaya koyan Peker, Atatürk'ün korunması konusundaki ihtiyacın boyutlarını şu sözlerle ifade etti:

“Ayrıca da kendini dindar olarak tanımlayan ancak yüce dinimizdeki ayetleri ve Peygamber Efendimizin hatırası olan hadisleri kendi menfaatine uyacak şekilde ayarlamaya çalışan sözde dindarlardan da büyük Atatürk'ü mutlaka koruyacağız..

Korur !

http://haber.sol.org.tr/turkiye/sedat-peker-19-mayis-mesaji-verdi-ataturku-koruyacagiz-263150

ak parti'de yeni parti sancısı

zumrudu anka
Yeni parti kurulursa iki-üç puanın üzerinde oy alacağı kesin. 50+1 zorunluğu CHP nin bir kesiminin meclis çoğunluğu adına yeni partiyi destekleyebilecegi anlamına gelebilir. Hal böyle olursa çok değişik bir siyasi hayata geçilir. Ama kişisel öngörüm yeni parti'nin yakın zamanda kurulmayacagı.
0 /