confessions

slartibartfast

Havayı kokluyor

  1. toplam giri 227
  2. takipçi 26
  3. puan 2570

kuş'un kendi reklamı için biipp'çileri kullanması

slartibartfast
başımıza gelen hadisedir.
bir çok kişinin yaptığı gözlemler sonucunda biipp'in amacının şu şekilde olduğu kanaatine vardık;

1) gebze merkezli çalışan bir kaç tane gazeteci arkadaş var, bunlar girişimci arkadaşlar, türkiyedr yeni bir döneme girileceğini fark ettiler ve bunu fırsat bilip öne çıkmak / yükselmek istiyorlar.

2) bir süredir ak parti içerisindeki rahatsızlıklardan dolayı yeni parti kurulması gündemde, davutoğlunun başı çekeceği düşünülüyor.

3) bizim bu gazeteci ekip yeni kurulacak partinin çığırtkanlığını yaparak onlar arasında yerinin almak istiyor, seslerini duyurabilmek için de İnterneti aktif kullanmak istediler.

4) ankara kuşu twitter hesabıyla birlikte sağlam takipçi yakaladılar, webde de yer edinebilmek için biipp.com'u kurdular.

5) "ekşiyi geçicez", "altın vericez" vs gibi söylemlerle insanları toplamaya ve yazmaya teşvik ettiler. oysa asıl amaç hiç bir zaman başarılı bir sözlük olmak değildi, bolca tık alıp dikkat çekmek ve davutoğlu çığırtkanlığı yapmaktı.

6) dava nedeniyle site kapandı, kuş bey başka siteye link vermeye başladı. sözlükteki yazarlar ve yazılanlar çok büyük bir ihtimalle heba oldu.

geçmiş olsun diyoruz.

(bkz:kandırıldık)
(bkz:elveda sözlük)

ibnelik yapmak

slartibartfast
argoda sıkça kullanılan bir deyim.
"etik kurallara uygun olmayan davranış" anlamına gelmektedir. örnekleri çoktur.

olası örneklendirmeler yapmak gerekirse;

1) arabanız varken x arkadaşınızın her ihtiyacı olduğunda ona arabanızı verirsiniz, sonra sizin yokken onun varken ihtiyacınız olduğunda vermez. x kişisinin yaptığı eylemdir.

2) halı saha maçında bir anda gaza gelip bireysel oynamaya başlarsınız, inadına pas vermeyip kendiniz gol atmaya çalışırsınız.

3) pes'te iyi oynayan taraf olmanıza rağmen barcelona'yı alırsınız

4) kendinizi ön plana çıkartmak için insanları kullanırsınız, emeklerini hiçe sayarsınız. o insanlar da gerçekten bir şey yapıyoruz sanarlar, sonradan fark ederler ki kullanılmışlar.

kuşum aydın

slartibartfast
tqm adı muharrem aydın uğurlular olan şarkıcı. kimlerin ünlü olacağını medyanın seçtiği zamanlarda ünlü olabilen şahıs. eğlenceli şarkıları ve tv programları mevcuttur. bazı türk filmlerinde yan rollerde de oynamışlığı vardır.

free birds

slartibartfast
lynyrd skynyrd'ın efsane şarkısı. girişinden itibaren sizi etkisi altına alır, odaklanır ve keyifle dinlerseniz. sonunda birden yükselerek soloya girer ve coşturur. uzunca bir solosu vardır ama asla sıkmaz. tavsiye olunur.

edit: sondaki s olmayacaktı, otomatik düzeltmenin kurbanı olduk. admin bey görürse düzeltmesini rica ediciim

angry birds

slartibartfast
hikayeye göre domuzlar gelir, kuşların yumurtasını çalar, kuşlarımız buna çok sinirlenir ve yumurtaları kurtarmak için domuzlara saldırıya geçerler.

oyunu da filmi de oldukça güzel ve eğlencelidir, tavsiye olunur.
0 /