confessions

dorian gray

Taze yazar

  1. toplam giri 26
  2. takipçi 7
  3. puan 332

hamaset

dorian gray
Hamas et diye de okunabilen. Hamas örgütünün et firması olduğunu sandığım ve helal et kesimi yapıyor olan dev firma. El- kassap tugayı elemanları ile ortaklaşa çalışan dünyaya et satışı yapan bir firma olabilir mi diye düşünmüyor değilim.

içinde turna geçen türküler

dorian gray
Türkülerden anladığımız kadarıyla turna denen canlı türü anadoluda angarya işlerin yapımı için kullanılan bir canlıdır. Oy turnam kelimeleriyle başlayan şarkıda sanatçı turnadan oy istemektedir. Demek oluyor ki o yıllarda turnalara seçilme olmasa da seçme hakkı verilmiş.

ruhsal travma

dorian gray
Çok genel bir kavram olması sebebiyle her psikolojik ve fiziksel rahatsızlığın yol açabileceği bir içe çökme durumu. Içine öküz oturma durumu. Daralıyorum, bunaliyorum, isyan ediyorum durumu.

türkiye'de muhafazakarlar

dorian gray
Isminden mütevellit, muhafaza eden yani kendi durumunu korumaya yönelik eylem yapanlardır. Değişim ve gelişimi istemeyen çoğu zaman geçmişi özleyen yaşam felsefesine sahip kişilere verilen isimdir. Dincilik ile bir ilgisi yok, zira dincilik taraftarlıktır.

atatürk'ü anlamak

dorian gray
Atatürk ile ilgili analizimi yazmak için bugünü bekliyordum, nihayet geldi, şimdi ulusa seslenişimi dinleyin (gülücük). Aslında konu atatürk de değil, konu tam olarak rol model insanlar ve anlaşılma yöntemlerindeki farklılıklar. Sayın konsey üyeleri, siz bir devrim insanısınız, bir ülkeyi baştan kurmak ve yönetmek görevini üstlenmiş bir dehasınız, fakat gelin görün ki sizin peşinizden geldiklerini zanneden insanların büyük bir kısmı isminizi sadece kendini yüceltmek için kullanır olmuş. Çok basit örnekler vereceğim, etrafınıza bakın, arabaların arkasında, saatlerin içinde (ticari), dövme olarak (karizmatik), heykeller (sadece özel günlerde hatırlanmak için), duvarlarda, resmi bütün gişelerde ve bütün insanların bilinç altında. atatürk, isa, ibrahim, gandi, einstein ve diğer bütün önde gelenlerin en önemli özelliği değişimdir. Değişim, bütün doğanın ve zeki insanların tek özel noktaları. Değişim bütün atom altı parçacıklardan dev yıldızlara kadar süreklidir.Atatürk birikimli, uygar ve açık beyinli olmakla beraber hata yapabilen birisiydi. Onun özelliği ilerisi için bütün değişimi görmek ve uygulamaktır. bunun için şükran borçluyum ben kendi adıma. Fakat her seferinde türbelere gidenleri eleştirmekle birlikte, özel günlerde atatürk heykelinin karşısında durup esas duruşta beklemek türbeye gitmekle birebir aynı harekettir. Ulusa seslenişim bitmiştir. Dağılabilirsiniz.
2

sürü psikolojisi

dorian gray
Sürü psikolojisi ile ilgili verilecek en güzel kaynak Gustave Le Bon adlı kişinin Devrim Psikolojisi kitabıdır. Konu olarak Fransız ihtilalini ele alır ve psikolojik olarak devrim değerlendirmesi yapar. Kitap arkadaşı olmak isteyen varsa kitaplaşabiliriz ve tabi ki bende bu kitabı gönderebilirim.
3

500t

dorian gray
Bahara giden son yağmur tanesi gibi aslında, bitmeyen ve dönmeyecek geminin duyulmaya az kalmış sireni. Bir defa daha gelemeyecek olmanın hüzünlü ayrılık zamanı, torbacıların yeşil elleri ve kavuklu babaların gülen yüzleri. Kırışmış alınların kurşun geçirmez duruşları, bizim senle konuşacak çok şeyimiz varmış hüsna, gel kalalım bu şehirde herkes kaçsın bu sevdadan.
edit: 500t hattında yazılmış bir şiir.

türk kızı

dorian gray
Kır düğünlerinde topuklu ayakkabısını eline alıp halay çeken, fiziği biraz düzgün ise eğer hemen kaslı bir sevgili bulan, hayatı boyunca soğanlı şeyler yemeyen, sıçma eylemini gerçekleştirmiyor havası veren, son iki yıldır siyah kot pantolon giyen, instagramda neşeli ve twitterda ise efkarlı takılan insanın bir modelidir.

hdp

dorian gray
Halkların demokratik partisi de diğer partiler gibi etrafına kalabalığı toplayıp aptallık öğütleyen bir partidir. Adalet ve kalkınma partisi, milliyetçi hareket partisi, cumhuriyet halk partisi ve diğerleri gibi bir partidir. Şunu anlamıyoruz sanırım her parti bir duyguyu sömürür, mhp türkçülüğü, chp atatürkçülüğü, akp islamcılığı, hdp kürtçülüğü ve benzeri her oluşum bu yapıların etrafında döner durur. Kalabalık oluşturan her şey aptallık üretir.
0 /