confessions

balgat lordu

Çiçeği burnunda

  1. toplam giri 97
  2. takipçi 6
  3. puan 686

türkiye'de muhafazakarlar

balgat lordu
Bilmiyorum belki yanlış düşünüyorum ama türkiye muhafazakarları güçsüzken ruhlarını ortaya koyuyorlardı, ürkektiler ama inandığı değerleri cesurca savunuyorlardı. Yani yasaklar olsa da ruh vardı.

Şimdi ruh yok para ve güç var, koruma refleksi yani muhafaza etme sadece iktidar muhafazası halini aldı.

Kısacası muhafaza edilen hususlar değişti.
ruhsuz ve esasında değerleri olmayan muhafaza bi halta yaramaz.
1

davutoğlu'nun partisinin 7 vizyonu

balgat lordu
Problemin ana kaynağı şu:

Suç işleyen ve adı yolsuzlukla anılan tüm yöneticilerin gönül bağı olan kişileri de suça ortak etmesidir.

Mesela hiçbir iktidar döneminde seçmen direkt yolsuzluk vb suça ortak edilmemişken(bankamatik memurları,kadın kolları, gençlik kolları, işe gitmeden maaş alan vatandaş vb.) bu iktidar döneminde seçmen ve parti için alt kategori insanların tümü suça bulaştı. En basit örneği 5000 tllik yerleri aylık 100 tlden 25 yıllığına kiralamak, 200 kişilik belediyeye 1000 kişi çalışıyor göstermek vb.

Dolayısıyla yukarının suçuna aşağı taraf ortak olmuşsa yukarı ile aşağı suçta birlik içerisinde olmak zorunda.

Davutoğlu ekibini kuracaksa suça bulaşmayan ekipten kurmalı ama o zaman kendisi sorgulanır. Çünkü suçlu bir güruhun genel başkanlığını da yaptı

hukuk siyasetin köpeği mi bu ülkede

balgat lordu
önce hukuk ve adalet kavramlarını ayırt etmek gerekir. Bir karar hukuki olabilir ama adil olmaz. Adil olabilir ama hukuki olmaz. Sizin hukuk dediğiniz sakız gibidir nereye çekersen uzar.

Şakkkk bi mevzuat değişikliği oldu bitti.

Bunun yanında evrensel hukuk kuralları vardır ki-türkiyede pek uygulanmaz- bunlar aynı zamanda adaleti de sağlar. Gelin görün ki, son dönemdeki kararlar ne hukukidir ne adildir. Sorun biraz da burda. İnsan demeden edemiyor ama "bari yazılı hukuku uygulayın be kardeşim"

haluk bilginer

balgat lordu
Bir çok tiyatro sanatçısı az eğitimli çok yeteneklidir. Bu adam gerek yurt içi gerekse yurt dışı ciddi eğitimi olan ve muazzam yeteneği olan bir tiyayro sanatçısıdır. Türkiye'de üstüne gelmedi henüz

sahur vaktinde fuhuş için yol kenarında bekleyen kadınlar

balgat lordu
Zorunda olanlara veya zorla yapanlara bişey diyemeyiz ramazan normal gün ayrımı da yapamayız lakin seks işçisi deyip onore etmek saçmalığın daniskası.
Kolay yoldan para kazanma yolu olarak kullananlar azımsanmayacak derecede fazla. Tarlada çalışmak zor geldiği için fahişelik seçenlere haksızlık etmeyin mi denilecek?
Fakat arz talep mevzusu da var ki arz olmadan dahi talebin dehşet olduğu bir sektör. Allah düşürmesin zorunluluk veya zorlama ile çalışanların kurtulması dileği ile

Muta nikahı vb sapkınlıkları da savunacak değiliz
1

diziler ahlakımızı bozuyor mu

balgat lordu
Dizilerin bozduğu da oluyor toplumu yansıttığı da fakat son dönem dizilerin özellikle ulusal kanallarda yayınlananların realiteden muazzam uzak olduğu çok net.

-bizim toplumda komik gelebilir ama ayakkabı ile evde dolaşmak, mini etekle evde oturmak vb durumların hiçbiri yoktur. Çok çok nadir ki yok derecesinde. Ama bakıyoruz maşallah kimse ayakkabı çıkarmıyor, dekolteler,mini etekler havada uçuşuyor falan filan.

- yansıttığı da olmuyor değil mesela ihanet olayı kimse kusura bakmasın bizim toplumda çok fazla, insan gelinine veya yengesine sulanır mı sulanır,karşılık alır mı vallahi alır. Gavatlık zaten nirvana.

Örnekleri çoğaltsak da ben hala bir "bizimkiler" bir "ekmek teknesi" dizilerini çok özlüyor ve yayında yapımda emeği geçenlere şükranlarımı sunuyorum.

bir komünistin iftar duasıyla sınavı

balgat lordu
Gomünüs adam yahu hiç yadırgamam.

Esasında türkiye konjonktürü ne olduysa siyasiler hep o döneme gönderme yaptılar. Örneğin, 68 kuşağından sonra ecevitin "ortanın solu" muhabbeti. 28 şubat döneminde "biz daha laikiz ve laiklikliği en iyi biz savunuruz" söylemlerinde tüm siyasilerin hatta erbakan dahil tavırları, son olarak siyasi iktidarın müslümanlık/ılımlı islam projesinde "biz halkın dinine en saygılı partiyiz, biz de müslümanız" tavırları.

Unutmayın, 80 ihtilalinden sonra " askerleri en çok biz severiz, ihtilali en çok biz destekledik tavrı" vardı en azından yeni siyasilerde.

(bkz:turgut özal)

tahir efendi bana kelp demiş

balgat lordu
Meşhur bir mürekkep hadisesi sonrası kendisine kol kanat geren yakın arkadaşı devlet büyüğü kişiye de gına getirmiş ve idamına icazet verilmiş olan şair nefinin şiiri.

Siham-ı kazası 4. Murat tarafından pek hoş karşılanmadığı da rivayet edilir. Zaten 4. Murat kendi dışında neyi hoş karşılamıştır ki
2

can dündar vatan haini mi

balgat lordu
Hainliğini bilmem ama devlet fetö operasyonundan ve can dündarın haberinden sonra kanunlara eklemeler yaptı.

Fethullahçı savcı tırı durdurduğunda tırdakiler "biz mit personeliyiz bizi durduramazsın" dediler. Savcı da tırlarda ne olduğunu sordu ve baktığında silah olduğunu tespit etti-ki zaten biliyordu-

Mitçiler yine aynı şeyi söylediler ve fethullahçı savcı dersine iyi çalışmış olacak ki " siz mitsiniz ve mitin silah taşıma yetkisi yok, silah taşıma yetkisi sadece tskya ait" deyip mat etmeye çalıştı.

Hükümetin ilk icraatı da mite silah taşıma yetkisi veren düzenleme oldu.

Esasında ben hükümete kızıyorum, bi iş yapıyorsun milli çıkarlara uygun veya aykırı, bunu fethullahçılar deşifre ediyor, gazeteciler deşifre ediyor, sen yaptığın açıklamalarla sadece "sıvama" yapıyorsun sonra son derece gizli son derece mahrem konuları afişe eden gazeteciyi yargılamaktan başka eylemin yok.

İyi de babacım devletsin sen devlet,bi iş yapacaksan bunu cemaatler de bilmeyecek gazeteciler de. Noldu şimdi iyi mi oldu 5 yaşındaki çocuk bile biliyor.

türk kızı

balgat lordu
Nihal Atsız'ın muazzam şiiridir.


Pınar başına geldi
Bir elinde güğümü;
Çattı yay kaşlarını
Görünce güldüğümü,
Bağlamıştı gönlümü
Saçlarını düğümü.
Bilmiyordum bu örgü
Acaba bir büyü mü?

Sordum: nerdedir yerin?
Nedir senin değerin?
Yedi kral vurulmuş,
Ne bu ceylan gözlerin?
Hangisine varırsın
Bu yedi ünlü erin?
Şöyle dedi bakarak
Göklere derin derin:

Kıralların taçları
Beni bağlar büyü mü?
Orduları açamaz
Gönlümdeki düğümü.
saraylarda süremem
Dağlarda sürdüğümü.
Bin cihana değişmem
Şu öksüz Türklüğümü
0 /