confessions

balasagun

Harikulade

  1. toplam giri 1245
  2. takipçi 156
  3. puan 18065

yalnız kuş

balasagun
Sonunda muradına ermeden ölmek de var...)))

https://tr-sputniknews-com.cdn.ampproject.org/v/s/tr.sputniknews.com/amp/yasam/201802021032082900-dunyanin-en-yalniz-kusu-gercek-ask-bulamadan-oldu/?amp_js_v=a2&amp_gsa=1&usqp=mq331AQA#referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.com&amp_tf=%251%24s%20alan%C4%B1ndan&ampshare=https%3A%2F%2Ftr.sputniknews.com%2Fyasam%2F201802021032082900-dunyanin-en-yalniz-kusu-gercek-ask-bulamadan-oldu%2F

dereyi geçene kadar indirim geçtikten sonra yine bindirim

balasagun
Samsunda su fiyatlarına %25, sayaç okuma bedeline ise %150 zam yapılmıştı.

Konu hakkında konuşan CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu:
Ocak ayında yapılan indirimin göstermelik olduğunu söyleyen Hancıoğlu, İstanbul seçmenini uyararak,

"Dereyi geçene kadar indirim, geçtikten sonra yine bildiklerini okuyacaklar. Zamı bindirecekler. Samsunluya yaşatılan, İstanbullu seçmene ders olsun" dedi.

nisan hakan

balasagun
@slartibartfast hocamın başlığıyla tanımış oldum kendini. yarım saattir adamın biyografisini ve hakkında çıkan haberleri inceliyorum. Ne kadar da uzakmışım mizah ve karikatürden.

Yine saldın belayı başıma hocam!

Nisan hakan'ı takibe aldım. Başlayınca bitirmek gibi bir huyum olduğundan ve alemin keşmekeşi; ruhum da mizaha uzun zamandır aç olduğundan, bir hamlede tüm karikatürlere bakmak ve onları okumak zorunda kalacağım...)))

insanların insanlığa zararları

balasagun
Tarih serüvenine kabil'in habil'i öldürmesiyle başlayan bu süreç; insanoğlunun yerleşik hayata geçmesinin ardından şehirleri oluşturması ve devletlerin ortaya çıkmasıyla birlikte, doğal afetler (depremler, seller, tayfun vb.) Ve ilahi kitaplarda bahsedilen şehirlerin, kavimlerin helakından daha fazla insan kıyımına yol açacak savaşların olması sonucunu doğurmuştur.

Sanayi devrimi ve ardından gelişen teknolojiyle birlikte insanoğlunun işleri kolaylaşmış ve bu teknolojilerden faydası da artmıştır. Bununla birlikte insanoğlunun insanoğluna zararları da evrim geçirmiş; maden sahaları ve yeni yerleşim yerleri açma ve fabrikalardan yükselen dumanla birlikte fabrikaların kimyasal atıkları doğaya ağır bir tahribat vermiştir.

Daha fazla tüketim daha fazla kazanç elde etme amacındaki politikalar sonucunda; çöp dağları oluşmuş, ses ve gürültü kirliliği had safhaya ulaşmış, havaya salınan karbondioksit beraberinde ozan tabakasının da delinmesine yol açmış, göller, akarsular, denizler ve okyanuslar kirlenmiş, en önemlisi insanoğlu kirlenmiştir.

insanoğlu için yaşanılacak ve yaşanılası bir yer olan bu dünyadan, başka bir dünya bulma gayesine yönelmiştir insanoğlu. Oraların da bakirliğini bozmak ve yaşanılacak ,yaşanılası bir yeri daha dünyaya benzetmek maksadıyla...
0 /