confessions

balasagun

Gereksizse söndür insanı

  1. toplam giri 1211
  2. takipçi 156
  3. puan 17546

biipp.com ifşa günlükleri

balasagun
Tekrar bahis açılması dolayısı ile;
@Human'ın gazeteci olmadığı kanaatindeyim. Ancak çok uzun bir zamandır, gazete sayfalarının tümünü hatim edercesine okuyan bir ekip ekolünden gelmesi nedeniyle bu jargona aşina olduğunu düşünüyorum.

Ayrıca gönlünden geçenleri,kesin olacakmış gibi bir ifadeyle anlatması, onun anlatım tarzı;bu tarzı nedeniyle, Kapana av arayan adminin kapanına takılarak yazarlık statüsünün verildiğini düşünüyorum.

Onun da Bu ödülün altında kalmamak için yüzünü tamamen siyasete çevirdiğini ve kalbinin de bu yönde atıp, geleceğe yönelik beklentilerinin, yazdığı yazılarda gerçeklerin önüne geçtiği, dikkatli bir göz için apaçık ortadır.

bütün gece nöbet tut muhalefet son tango klibi çeksin

balasagun
Şimdi o iş öyle değil sayın hyp eş genel başkanı neseli takunya.

Muhtemelen akşam yemeğini fazla kaçırmaktan kaynaklı sizde hafif bir esnemeyle üzerinizde ağırlık oluşup başı yastığa koyduğunuzdan meydan mecburen bize kaldı.

Yoksa, sizin bu halk için isminiz yeter, takunya kutsaldır, bir de onunla ses getirecek şekilde yürürseniz, kalpleri taşlaşmış bu halkın kulaklarındaki pas silinir, onları can evinden vurarak mala mal demezsiniz.

Yine ihtiyaçları sonsuz, kaynakları kıt olan insanoğluna yapmış olduğunuz okumalar,(Ne okuduğunuzu kendinizde bilmezsiniz) bu kıt kaynakları hakın nazarında manevî olarak çoğaltacak, bunun neticesinde bu kaynaklardan size fazlaca vermekte sakınca görmeyip size minnettar olacaklar, sizde hortumunuzu kalınlaştırarak işkembeye giden yemek! Miktarında artış sağlamış olacaksınız.

Sizinle kimsenin arasına nifak sokmak gibi bir girişimim olmuş olsa bile; yapılan alış veriş! 'te, alan razı,veren razı durumu sözkonusu olup benim ancak size karşı ağzımın! Suyu akar Ancak....

biipp.com ifşa günlükleri

balasagun
Sevgili @ slartibartfast yazınızın bazı bölümlerine katılamıyorum ne yazık ki.

Şimdi bu arkaşlar ( slartibartfast'in ifadesi) özellikle ankara kuşu özelinde bakacak olursak; ankara kuşunun atmış olduğu twitlere yapılan yorumlara bakıldığında; bunların çoğunun muhalefet cephesine ya da düşüncesine sahip kişiler, daha genel ifadeyle iktidar ve icraatleri aleyhinde olan kişiler olduğu rahat bir şekilde ortaya çıkmaktadır.

İşte bunu farkeden kuş ve familyası bu durumu ticari acıdan değerlendirmek istediler. Bu şekilde biipp fikri ortaya çıktı. Yalnız biipp'in sadece bir sözlük olması onlar için dezavantajdı. Devamlı gündem yaratacak, gündemi belirleyecek bir plartform olması gerekti onlar açısından.

Son bir senedir söylenti halinde olan, halen de akıbeti meçhul olan yeni parti iddiaları bu ekip için cankurtaran simidi olmuş , ellerinde var olan mevcut muhalif kitleleri bu haberler kanalıyla kanalize edip, hem siteyi büyütmek hem de kendilerine göre bu yeni oluşumun rüzgârını arkalarına alarak, bu kesimle aralarını sıkı fıkı tutarak gelecekteki paylaşılacak pastadan daha büyük pay alma telaşına kapılmışlardır.

Ancak site ve yapılan haberler gündeme şekil vermeye başlayınca, malûm! çevrelerce dikkatler bu yöne çevrilmiş, site erişime engellenerek kulak çekilmistir.

Ayrıca yukarıda saymış olduğunuz isimlerden, ankara kuşu, klarnet ve admin'in aynı kişi olduğu kanaatindeyim.

Human' a gelince sizin benim gibi bir sözlük yazarı olduğu, sadece biipp'in genel yayın politikasıyla, onun düşüncelerinin ortak payda da birleştiği konusunda önsezilerim var....
1

biipp.com'da grev var

balasagun
Sitenin mahkeme kararıyla erişimi engellenmesinin ardından, Biipp.com yazarları, grev ilan ederek, siteyi terketmiyor ve sitede yazma nöbeti tutuyor.

Bazen de yazarların kendilerini klavye ve tuşlara zincirlediği de görülüyor

Eylemin ne zamana kadar süreceği, patronlarla bir uzlaşıya varılıp varılmayacağı, ilerleyen zamanlarda yazarlara müdahalede bulunulup bulunulmayacağı belirsizliğini koruyor....

slartibartfast ve balasagun son şövalyeler

balasagun
(bkz:meydan boş kalınca helen efelik hissi) girinin alt kısmına üstad @slartibartfast bu şekilde yazdı.

Sonra düzeltme yaptı ama o zamana kadar ben,

" ya gardırob fuat duman mı çıkarıyor yoksa benim gözüm mü dumanlı görüyo" misali

Düşünüyorum efelik, acaba helen medeniyetinden mi geliyor, bir bağ kurmaya çalışıyorum,
Üstad yazmızsa bir hikmeti olsa gerek diye....)))
3

öngörü

balasagun
Başlanılan veya başlatılan bir işin ilerisinde var olabilecek olumlu veya olumsuz durumlarını önceden kestirme, anlayabilme ve ona göre harekat tarzı benimseme yeteneğidir.
0 /