yöntem

azad
bir şey yaparken tutulan, bir amaca erişmek için izlenen düzenli yol.
bilimde, belli bir sonuca erişmek için, bir plana göre izlenen dizgesel yol.

atatürk düşmanlığı

bu nick benim olsun
yunanların,ermenilerin bir de siyasal islamcıların ortak noktasıdır.elbette atatürk'ün de her insan evladı gibi hataları olmuştu ancak o 100 sene önce topraklarımızın,analarımızın namusunu koruyan ordunun başkomutanıydı.hali hazırda türk düşmanı olan yukarıdaki grupların onun ölümünden 81 yıl sonra yani günümüzdeki hazımsızlıklarını da göz önüne aldığımızda atatürk,kendisinden "büyük adammış be" diye bahsettirir.

bir dileğin isteğin gerçekleşmesi

amisos
kişinin bilinçaltı ile fiziki boyutun değerleri arasındaki kaçınılmaz ilişkinin sonucudur. Öze yönelerek yapılan dualar ile bilinçaltındaki olayların sonsuz sayıdaki alternatif sonuçlarının an itibari ile mevcut olduğu “paralel boyutlar, evrenler” arasında bir kuantum boyutundan, diğerine boyutsal sıçrama yapmak suretiyle kişinin kendisini daha olumlu bir neticenin oluştuğu boyutta bulması mümkündür.

Bu durum başına gelecek olumsuz bir olayın sonucunu değiştirmek gibi, “olacak bir fiilin sonucunun” yani kaderin, kazasının(hükmünün, hedefinin) değişebilmesi hadisesine açıklık getirmektedir. "Dua belayı def eder" Hz. Muhammed(sav)

eski ibb yönetiminin vakıf yardımlarıyla ilgili haberlere erişim engeli

vakar
31 Mart yerel seçimlerinin öncesinde gündeme gelen İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) 2018 için hazırladığı ama ilan etmediği, 56 sayfalık STK (Sivil Toplum Kuruluşu)-Okul-Yurt Faaliyeti Raporu'yla ilgili haberlere mütevelli heyeti başkanlığını Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın damadı Selçuk Bayraktar'ın yaptığı T3 Vakfı'nın talebi üzerine erişim engeli getirildi.

STK-Okul-Yurt Faaliyeti Raporu ile İBB'nin vakıf, dernek, okul, okul spor salonlarına toplam 847 milyon 592 bin 858 lira, 27 kuruş destek verdiği ortaya çıkmıştı. Belediyenin kamu kaynaklarından yaptığı 41.1 milyon lira destekle listenin üçüncü sırasında yer alan mütevelli heyeti başkanlığını Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın damadı Selçuk Bayraktar'ın yaptığı Türkiye Teknoloji Takımı (T3)'nın yaptığı başvuru ile İBB eski yönetiminin çoğunluğunu iktidara yakın vakıf ve derneklerle yaptığı yardımlarla ilgili haberlere erişim engeli getirildi.

Türkiye Teknoloji Takımı'nin Mütevelli Heyeti Başkanı ve Baykar Makina'nın teknik müdürü de olan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın damadı Selçuk Bayraktar Türk Silahlı Kuvvetleri için insansız hava aracı da üretiyor.

özledik

kalkanmu
Yazın sıcağında oyun oynarken ve damağımızın kuru olduğu bir anda Köye gelen dondurmacıya sağda solda sağlam giyilebilir bile olsa bulduğumuz plastik (naylon) ayakkabıyı verip buz gibi( aslında sadece buz) dondurma yemeği özledik.
90 larda çoğumuzun ilk defa yudumladığı yedigünü (şişe) gıdım gıdım içip en geç bitirme yarışına girmemizi özledik.hemen kafaya dikip bitiren diğerlerine bakıp iç çekmek zorunda kalıyordu.o yüzden o buz gibi yedigün ılık çaya dönüşene kadar azar azar içer dururduk.

6 mayıs 2019 demokrasi tiyatrosu

benesco
He bi sen haklısın. Diktatörlük olsa sen böyle rahat rahat konuşabilir miydin acaba. İstanbul büyükşehir belediye başkanı Binali yıldırım diyeceksiniz. Efendi olun. :) adalet yerini buldu. İspatlı yolsuzluklara göz yumulmadı. Hemde tüm ısrarlara ve tehditlere karşı, adalet kazandı. Soğuk su için bir bardak.

tc tartışmaları ekseninde resmi yazışma kuralları

semizoglu
Belediyelerin ve Resmi Kurumların tabelalarında TC ibaresi bulunmalı mı, bulunmamalı mı?

Yıllarca tartışma konusu olan bu konu hala gündemdeki yerini koruyor.

En son Aksaray Belediyesi Meclisinde MHP 'li üyelerin "Belediye Tabelasına TC ibaresinin eklenmesi" teklifinin Ak Parti grubunun red oyuyla kabul edilmemesi, tartışmaları yeniden alevlendirmiş.

Belki de incir çekirdeğini doldurmayacak olan bu tartışmaya "Resmi yazışmalarda uygulanacak usul ve esaslar hakkındaki yönetmelik" açısından bakalım.

2/2/2015 Tarih ve 29255 nolu Resmi Gazetede yayımlanan "RESMÎ YAZIŞMALARDA UYGULANACAK USUL VE ESASLAR HAKKINDA Yönetmelik" inin 5. Maddesinde ;

"Başlık, belgenin yazı alanının üst kısmına ortalanarak yazılır. İlk satıra “T.C.” kısaltması, ikinci satıra idarenin adı büyük harflerle, üçüncü satıra birimin adı ilk harfleri büyük diğerleri küçük harflerle ortalanarak yazılır." demek suretiyle olması gerekeni belirtmiştir.