eli kolu bağlı bir belediye başkanı ister misiniz

mdy28
belediyelerin tahmin ettigimizden daha fazla yetkisi var artik
gelir kalemleride bi o kadar fazla
merkezi hukumetten belediyelere gelen yardim devede kulak artik

o yuzden iyi calisan baskanlar her turlu isi goturur, bu kadar gelir kaleminede dunyanin her yerinden dusuk faizli kredi bulur...
asil aci olan, 25 yildir bu borcu yapan partinin hadi odeyin bakalim derken kendi secmeninin yahu sen ne diyorsun bu borcu sen yaptin diyecek egitime ve en onemlisi o vicdana sahip olmamasidir,
alni secdeye giden herkes cennetlik degildir..

erdoğan siyasetten çekilirse ne olur

vakar
17 senedir ülkeyi yöneten Erdoğan olur da yoruldum yaşlandım diyerek siyaseti bırakırsa ne olur ?

Direkt olarak ak Parti'nin mülayim kesiminin kuracağı yeni parti ilk seçim %35 ile birinci olur . Asıl ak parti de Saadet partisi gibi Erdoğan'ın siyaseti bırakması sebebi ile oy kaybeder. Berat Albayrak partide kalırsa çok tepki çektiği için oy oranı %5-6 olur .
CHP %23
İp %8
MHP %12
Hdp %9

Gibi bir sonuç ile karşı karşıya kalırız

ak parti 23 haziran'da neye güveniyor

zumrudu anka
Seçimin iptaline gösterilen gerekçeye Ak Parti seçmeni bile ikna olmadı.Hal böyleyken kendi refah düzeyine etki etmeyen ekonomi politikarindan bıkan akp secmeni 23 Haziran'da ikinci bir ceza daha verebilir.

Akp parti yazıda da belirtildiği üzere kaybetmek kazanma ihtimalinden daha kötüdür mantığıyla ve karşı beş benzemezin hata yapmasını umut ederek seçime girecek

Akp seçmeninin yüzde kaclik oranı savunma sanayinde yapılan atılımları, iha'lari, hendek politikalarını, Bahçeli ile yapılan işbirliğinin anlamını idrak edebilir ki! Yada Marmaray, üçüncü köprü, üçüncü havalimanı, onyüzmilyon km yapılan bölünmüş yolları.

Seçmen gelir düzeyine göre ödediğini kiraya bakar, çocuğunun/kendisinin işsiz olmasina, doların/benzinin fırlamasına, maaşlarından kesilen astronomik vergilere, asgari ücrete, patates soğanın fiyatina, çalıp cirpan yönetilecelere vs vs.

Kimse kusura bakmasın ! Uzayda embriyo çalışmalarını, kanal İstanbul projesini, stratejik ortakliginizi vs.analiz edebilecek bir secmen kitleniz yok. Maalesef bu sefer çok şansınız yok!

ekrem imamoğlu

menapirzade nuri bey
Üzerine gidildikçe daha çok kitle toplayan ve gündem olan İstanbul'un yeni büyükşehir belediye başkanı. bana 1994 seçimlerinde erdoğan'ın durumunu çağrıştırıyor. "manşetlerle çarpışa çarpışa, merkezi idareyle vuruşa vuruşa geldik" söylemi halkta destek buluyor her zaman. milletimiz güçlünün gücü karşısında ezilen kim varsa onu korumaya meylediyor. Ekrem imamoğlu'da klasik chp hatalarından kaçınarak bu kitle desteğini giderek artırıyor ve mağduru oynadığı kadar kucaklayıcı bir profil çiziyor. Kabul edelim güzel proje. tıpkı recep tayyip erdoğan gibi.