kuş'un kendi reklamı için biipp'çileri kullanması

slartibartfast
başımıza gelen hadisedir.
bir çok kişinin yaptığı gözlemler sonucunda biipp'in amacının şu şekilde olduğu kanaatine vardık;

1) gebze merkezli çalışan bir kaç tane gazeteci arkadaş var, bunlar girişimci arkadaşlar, türkiyedr yeni bir döneme girileceğini fark ettiler ve bunu fırsat bilip öne çıkmak / yükselmek istiyorlar.

2) bir süredir ak parti içerisindeki rahatsızlıklardan dolayı yeni parti kurulması gündemde, davutoğlunun başı çekeceği düşünülüyor.

3) bizim bu gazeteci ekip yeni kurulacak partinin çığırtkanlığını yaparak onlar arasında yerinin almak istiyor, seslerini duyurabilmek için de İnterneti aktif kullanmak istediler.

4) ankara kuşu twitter hesabıyla birlikte sağlam takipçi yakaladılar, webde de yer edinebilmek için biipp.com'u kurdular.

5) "ekşiyi geçicez", "altın vericez" vs gibi söylemlerle insanları toplamaya ve yazmaya teşvik ettiler. oysa asıl amaç hiç bir zaman başarılı bir sözlük olmak değildi, bolca tık alıp dikkat çekmek ve davutoğlu çığırtkanlığı yapmaktı.

6) dava nedeniyle site kapandı, kuş bey başka siteye link vermeye başladı. sözlükteki yazarlar ve yazılanlar çok büyük bir ihtimalle heba oldu.

geçmiş olsun diyoruz.

(bkz:kandırıldık)
(bkz:elveda sözlük)
ssd
davutoğluna bel bağlamak nasıl bir basiretsizlikse bu sitenin geleceği olduğunu düşünmek de o kadar saçmaydı. her akıllı insanın sorması gereken sorular: davutoğlu kimdir, ne özelliği vardır, niye parti kurar, amacı nedir, bu içerdeki muhalefet ne diye bu çocuk adamı göze sokmaya çalışır? oysa beş para etmez bir siyasi ömrün son saniyelerini yaşayan birinin kuracağı parti ne kadar çalışırlarsa çalışsınlar halkta bir karşılık bulamayacak. başta konyada tokadın hasını yiyecekler. kuş da bir proje ama kimin projesi. bir projenin projesinde yazarlık yapmak, güya dava savunmak... zaman öldürmenin daha iyi yolları vardı oysa ki.