ekrem imamoğlu kaybederse olacaklar

dogrucu davut
Öncelikle başından beri dediğim şeyi tekrarlayayım.

Sizi evinizden kovup kiraya atan kişilerin yaptıklarını meşrulaştırmak dünyanın en mantık dışı olayı.

Bundan hareketle, sine-i millet yerine hukuksuzluğu meşru gösterip seçimlere katılan chp ve örgütü yanlışa sürüklenmiştir.

Akp genel başkanı recep tayyip Erdoğan kendinden emin koltuğuna kurulup "kıs kıs" gülüyordur. Bu yüzden seçimi kazanmak için her türlü hukuksuz, yolsuz ve ahlak dışı davranışta bulunacaklardır.

Diyelim ki Türkiye halkı vicdanını dinlemedi, her şeye rağmen akp adayı seçildi. ( hile hurdayla ya da hakkıyla farketmez.)


Bu durumda ekrem imamoğlu ne yapacak ki?

Kendisi onların hukuksuzluklarını kabul etmiş halde seçime evet dedi zaten.

Kaybettiğinde "hayırlı olsun beklerim" diyen akp adayına ne diyecek?

Baştan yanlış bir süreç işlemiş zaten. Devam ettirmek saçmalık. Elinden mazbata alınıp devrilmiş olacaktır.

Sonuç olarak, bu durumda derhal kemal Kılıçdaroğlu'nun istifa etmesi gerekir. İlk olağanüstü kongrede de ekrem bey seçilmelidir ki ancak ortalık pislikten temizlenir.
avci
Davulu takar koluna sahurdaki davulcu gibi "uyanın lan" diye bize seslenerek bağıra bağıra ortalığı inletir. 😂😂 ha bir de ben davulcuyu izlediğimden beri sahura da erken kalmaya çalışıyorum 😉 aklıma video geldikçe bazen sınıfta kendi kendime gülmemek için zor tutuyorum.
lgbt eren
Lgbt üyeleri bir sabah toplu halde kız kulesine karşı özgürce kahvaltı yapabileceklerse kaybetmesin. yok durum değişmeyecekse Cubbeli Ahmet Hoca da gelebilir !
robinhood
Eğer seçimler yapılabirse, tüm istibdat rejimi uygulamalarına rağmen kaybetme ihtimali yok. Seçim öncesi ya da sırasında ya da sonrasında tekrar büyük bir hukuksuzluk yapılırsa, o zaman muhalefet derhal sine-i millete dönmelidir.
enveriye
Seçimin tekrarlanması yeni partilere zemin hazırlamaktır. İstanbul ile olan aşkın az daha uzamasıdır. Biz değil miyiz bırakıp giden sevgilinin evinin önünde sabahlayan sırf onu kaybetmemek uğruna işte o misal.
haydaralp
imamoğlu normal yollardan kaybetse bile ;
1- demokrasi yara alır
2- seçimlerin güvenliği hep şaibe altında kalır.
3- ülkeye güven azalır.
4- yabancı yatırımcı tamamen hayal olur.
5- imf takmaz sizi.
6- avrupa ile çatlaklar iyice artar.
7- dış güçlerin kozu artar.
8- muhalefet dahada birleşir.
9- 2023 e seçimler kalmaz.